Таку пропозицію міській владі озвучило гірничовидобувне підприємство, яке розробляє гіпсовий кар’єр поруч.
Лист про необхідність обмежити вільний доступ до виробок колишнього Іванградського гіпсового рудника задля уникнення нещасних випадків Бахмутська міська рада отримала від керівництва ТОВ “КНАУФ Гіпс Донбас” у травні. Про це Вільному радіо стало відомо з відповіді на інформаційний запит від підприємства.
На думку підприємства, штольні можуть становити небезпеку для мешканців громади.
“Не дивлячись на те, що штольні є потенційно небезпечними, доступ до них вільний, і будь-хто, дорослі чи діти, можуть зайти всередину. Тому Товариство (ТОВ “КНАУФ Гіпс Донбас”, — ред.) стурбоване тією небезпекою, на яку наражаються відвідувачі підземних гіпсових штолень, які є вже давно не діючі, і під впливом природних та техногенних процесів у даних підземних виробках можуть відбуватися зсуви, обвали”, — зазначає виконавчий директор цього підприємства Андрій Матяш у відповідь на журналістський запит.
У Бахмутській міськраді підтвердили отримання такого листа та планують вивчити ситуацію на місці, під час виїзного засідання. Про це Вільному радіо розповів заступник міського голови Бахмута Олександр Марченко.
“Поки рішення ніяке не ухвалене. Звернення підприємства ми розглянули на нараді й найближчим часом плануємо провести спільну виїзну нараду з представниками “КНАУФ Гіпс Донбас” для обговорення та розробки сумісного плану дій щодо цього”, — розповідає Олександр Марченко.
Посадовці хочуть на власні очі побачити штольні, їх місце розташування, чи варто обмежити доступ до них і якщо так, то яким саме чином.
“Вже на місці подивимося які там справи з безпекою, заслухаємо представників товариства і далі будемо ухвалювати рішення. Тобто на місці з’ясувати що вони пропонують та яким чином обмежити, як це буде, за допомогою яких засобів, заходів”, — зазначає заступник міського голови Бахмута.
Виїхати на місце та особисто оглянути його посадовцям потрібно тому, що мало хто з них там бував. Також ділянка землі біля цих штолень знаходиться у користуванні ТОВ “КНАУФ Гіпс Донбас”.
“Подивимося на місці, візьмемо план із собою по земляних ділянках: на якій території, на чиїй землі розташований вхід до штолень, що там можна зробити. Я жодного разу не був на тих штольнях: хочу сам подивитися і мої колеги теж”, — каже Олександр Марченко.
Питання доступу людей до штолень пов’язане й зі створенням ландшафтного заказника місцевого значення “Іванградські печери”. Його створює департамент екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації за ініціативою громадськості.
Але ніякої остаточної інформації про формат заказника донині немає, стверджує представник Бахмутської міськради.
“Створення там заказника — це на контролі в області. Розглядали обидва варіанти створення заказника: і де штольні входять у його склад, і без них. Рішення поки ніякого немає: ані документації, ані протоколу засідання про його межі. Але перш за все безпека людей”, — зазначає Олександр Марченко в коментарі Вільному радіо.
У відповіді на журналістський запит виконавчий директор ТОВ “КНАУФ Гіпс Донбас” Андрій Матяш стверджує: підприємство “жодним чином не намагається перешкоджати створенню заказника місцевого значення”.
Підприємство зазначає, що в процесі видобутку корисних копалин там за межі наданих їм у користування ділянок не виходять.
“Усі роботи, у тому числі й розміщення розкривних порід, які товариство здійснює на Іванградському кар’єрі, відбуваються тільки в межах земельних ділянок, відведених у користування Товариству”, — зазначається у відповіді на запит.
Водночас інвестор хотів би, аби його права на видобуток не обмежували та його інтереси теж враховували.
“Товариство розраховує на те, що права інвестора на видобування корисних копалин не будуть обмежені, а його інтереси враховані при плануванні будь-якої діяльності іншими суб’єктами. Пропонуємо у разі створення цього заказника розташувати його поза межею затвердженої санітарно-захисної зони кар’єру Іванградського родовища”, — повідомляє представник ТОВ “КНАУФ Гіпс Донбас”.
Нагадаємо, раніше ми розповідали чому саме екологи та активісти створюють тут ландшафтний заказник. За їх даними навколо штолень вони знайшли червонокнижні рослини, всередині штолень — червонокнижну фауну. А самі штольні є унікальною пам’яткою геології та промисловості.
Читайте також: