Долю полоненого тепер можна з’ясувати у чат-боті за 15 хвилин, — Мінреінтеграції
Нова функція у чат-боті Національного інформаційного бюро в Телеграм дозволить протягом 15 хвилин дізнатися актуальну інформацію про полоненого. Для цього достатньо вказати особисту інформацію про людину, про яку хочете дізнатись.
Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
10 серпня запрацювала нова функція у спеціальному чат-боті у Телеграмі, який створили разом з ГУР Міноборони України. Мінреінтеграції запевняє, що у чат-боті можна простіше та швидше отримати актуальну інформацію про полоненого. Для того, щоб скористатися ботом, перейдіть за посиланням:
Розшук по даних Національного інформаційного бюро
Далі оберіть опцію “Запит щодо полону”. Вас попросять надати прізвище, ім’я, по батькові та особисту інформацію людини, долю якої у полоні ви хочете дізнатися.
Бот зв’яжеться з базою, де зберігаються актуальні на цей момент дані та протягом 15 хвилин опрацює ваш запит. Інформацію бот шукатиме у Національному інформаційному бюро, Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, інших державних установах та у базі Міжнародного Комітету Червоного Хреста.
“Наша задача – знайти та доправити додому всіх українських громадян, з якими втрачено зв’язок через війну, чи вони потрапили у ворожий полон. Робота ведеться постійно. Пам’ятаємо про кожного і – переконаний – усіх повернемо”, — каже керівник НІБу Олександр Смирнов.
Для додаткових питань можна звертатись на цілодобову гарячу лінію Національного інформаційного бюро: 1648 або за номером для міських номерів або дзвінків з-за кордону: +38044 287 81 65.
Нагадаємо, на окупованих територіях не працює мобільний зв’язок українських мобільних операторів. Для людей, які там живуть, розробили урядову “гарячу лінію”, яка працює через інтернет. На ній можуть проконсультувати щодо гуманітарної допомоги, статусу переселенця та виїзду на підконтрольну територію.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.