Цього року Донецька область посіла четверту сходинку серед регіонів із найнижчим рівнем злочинності. У порівнянні з попереднім роком, в області стали скоювати навіть менше правопорушень.
Про це повідомив начальник поліції Донеччини Микола Семенишин, підбиваючи підсумки 2020 року.
Отже, цьогоріч у регіоні на 10 тисяч населення припадало 48 злочинів. У 2019 ж році фіксували 52 правопорушення на таку ж кількість мешканців області.
Упродовж 2020 року до поліції звернулися майже 400 тисяч громадян. Це на 17 тисяч більше, ніж було минулоріч, що, за словами очільника поліції Донеччини, свідчить про довіру людей до правоохоронців.
У середньому, наряд поліції прибував на виклик за 9 хвилин (цей показник не змінився, якщо порівнювати з минулим роком). Зазначається, що такий результат – у п’ятірці найкращих по всій Україні.
Далі – статистичні дані за цей рік.
Організована злочинність
Боротьба з наркотиками
Економічні злочини
Крім того, у 8 ОТГ Донеччини цілодобово працюють поліцейські офіцери громади. Загалом у найвіддаленіших районах області є 124 поліцейські станції. 5 із них відкрили цьогоріч.
Завдяки вдосконаленню системи відеоаналітики поліцейським вдалося розкрити 14 тяжких злочинів та затримати 137 водіїв, які втекли з місця аварії. Наразі таких камер по області 262.
Попри успіхи, про які заявляють у поліції, деякі злочини все ж залишаються нерозкритими. Так, нещодавно минуло 2 роки з убивства в ювелірному магазині “Діамант” у Бахмуті. Правоохоронці стверджують, що зробили багато, але фактично розслідування не просунулося.
Влітку в Бахмуті підпалили автівку місцевого підприємця. Момент підпалу бачила очевидиця, але причетних так і не знайшли. Крім того, сам постраждалий розповідав, що неодноразово звертався до поліції через погрози на свою адресу, однак там цей факт розслідувати не стали.
Близько місяця тому в Бахмутському районі безвісно зникли двоє чоловіків. Їх і досі шукають.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.