Доступ миротворців до тимчасово окупованих територій Донбасу будуть обговорювати на засіданні Генасамблеї ООН у Нью-Йорку
Фото з відкритих джерел

Українська сторона знов буде намагатися залучити миротворців до врегулювання ситуації на Донбасі. Це питання будуть порушувати на засіданні Генасамблеї ООН.

 

Про це заявив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко в ефірі програми “Право на владу”.

За його словами, представники України порушують питання про введення миротворчої місії на Донбас на кожній зустрічі з іноземними партнерами. Однак, оскільки цей пункт не був узгоджений Мінськими домовленостями, його відмовляються розглядати.

“Кожний раз, коли ми говоримо у форматі “нормандійської четвірки”, чи то лідери, чи міністри, чи у Мінську – постійно є це питання. Але хочу нагадати, що через те, що воно не було запропоновано у Мінських домовленостях, до яких всі чіпляються, а особливо Російська Федерація, це дозволяє їм постійно знімати це питання”, – говорить голова МЗС.

Пристайко анонсував, що наступного разу Україна буде порушувати питання про введення миротворців на тимчасово окуповані території на засіданні Генасамблеї ООН.

“Я від’їжджаю завтра (18 лютого, — ред.) у Нью-Йорк, щоб говорити з Генеральним секретарем, виступити на Генеральній Асамблеї ООН. Зокрема, хочу поставити питання про те, щоб нам відповіли: наскільки можливо здійснити цю операцію. І не на лінії дотику, як пропонує Російська Федерація, а на всій окупованій території України”, – розповідає Вадим Пристайко.

Він додав, що на першій зустрічі у Мінську сторони переговорів пропонували створити вздовж усього російсько-українського кордону “коридор безпеки” під контролем ОБСЄ. Однак наразі переговори у цьому питанні не просуваються.

Вадим Пристайко запевнив, що питання контролю над кордоном між Росією та Україною має стати пріоритетним на наступній зустрічі “нормандської четвірки”. Її орієнтовно призначили на квітень цього року.

Нагадаємо, можливе введення миротворців ООН в Україні є одним із важливих обговорюваних питань за останні кілька років. Своїх військових в Україну вже готові відправити Швеція, Фінляндія, Австрія, Білорусь, Сербія і Туреччина. Однак введення миротворчої місії досі залежить від рішення Росії, адже без її голосу в Раді безпеки ООН це рішення не приймуть. Зараз російські представники виступають проти миротворців на Донбасі.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...