Ганна Горбачова разом із родиною встигла вже двічі стати переселенцями: у 2014 вони виїхали з Горлівки, а 2022 — з Торецька у Дніпро. Через початок повномасштабної війни родина мусила вивезти свій бізнес — родину пекарню, яку вони відкрили у Торецьку у 2015-му. Зараз вони розвивають сімейну справу вже на новому місці.
Історію родини Горбачових, які вдруге стали переселенцями, розповіли журналісти Суспільного.
Початок війни на сході України Ганна Горбачова зустріла у Горлівці. На той час вона працювала медикинею на шахті. Жінка планувала вийти на пенсію, проте війна докорінно змінила плани родини — довелося виїхати у сусідній Торецьк.
“У всіх дітей вже було по квартирі. Тоді я не була готова. Напевно, ніхто не був готовий. Ми всі чекали, що місто ось-ось звільнять. До того ж від Торецька до Горлівки лише 9 кілометрів. І ми залишилися там, сподіваючись, що скоро поїдемо додому”, — розповідає Ганна Горбачова.
У 2015 родина відкрила власний бізнес — пекарню. Спочатку Ганна працювала на кухні сама разом із сином та невісткою. З часом крамниця перетворилася на кафе, й цього березня Ганна планувала розширити бізнес — відкрити ще одну пекарню у Сєвєродонецьку, що на Луганщині. Вона мала відкритися 8 березня, але російська навала знову зруйнувала плани родини. Обладнання, яке закупили для нової пекарні, так і залишилося в нині окупованому місті.
Через близькі бої продовжувати працювати в Торецьку родина не могла — в місті немає води, світла та газу. Тож Ганна та її близькі виїхали у Дніпро. Там вони орендували приміщення та розпочали бізнес майже з нуля. Нині Ганна з сином працюють на кухні, де випікають хліб, піци, булочки, та іншу здобу, а готову продукцію продає невістка. Двічі на тиждень родина возить хліб у Торецьк, адже там і досі залишаються люди.
Родина впевнена: вже незабаром їхній бізнес окріпне, й нові пекарні відкриються в інших містах.
Через відкриту війну страждають не лише люди, а й тварини. Щоб допомогти чотирилапим вижити, краматорським волонтерам з благодійного фонду “ХАТІКО ЮА” довелося пристосовуватись до нових обставин і шукати додаткові кошти. Але їм все ж вдалося знайти вихід зі складної ситуації. Історію волонтерів читайте в матеріалі Вільного радіо.
Читайте також: