Дзюдо, уроки релігії та вчителі-третьокурсники: як у школах “ДНР” бачать російські освітні стандарти


image
Фото з відкритих джерел

У школах так званої “ДНР” продовжують впроваджувати нові стандарти середньої освіти. Навчальні заклади вирішили поставити на “російські рейки”. Для цього до розкладу учнів додали кілька нових предметів, а деякі, навпаки, прибрали. Проблему нестачі педагогів теж пропонують вирішувати на російський лад.

 

Про нововведення йдеться на одному з підконтрольних окупаційній владі інтернет-ресурсів.

Зазначається, що у школах псевдореспубліки з’явилися предмети, орієнтовані на російські реалії. Вивчення українських дисциплін вирішили взагалі скасувати.

“Ми плануємо інтеграцію в освітній простір РФ та інших країн колишнього Радянського Союзу”, – розповіла в інтерв’ю одному з видань бойовиків ексочільниця фейкового “Міністерства освіти й науки ДНР” Лариса Полякова. Те, що Україна теж була однією з республік СРСР, “посадовиця” до уваги не взяла. Але наголосила, що головним завданням переходу на нові стандарти освіти було “виключення націоналістичної ідеології, яку насаджувала українська влада”.

Так, для скорішої “інтеграції” самопроголошеної республіки з Росією зі шкільної програми виключили українську мову та літературу. “Вікна” у розкладі зайняли історією та географією Росії, а також вивченням державного устрою “ДНР” та РФ.

Серед обов’язкових дисциплін з’явилися “Основи релігійних культур та світської етики”. Як пояснюють “освітяни”, предмет дасть школярам уявлення про православну, іудейську, ісламську та буддистську культури, а також навчить базових етичних норм.

З 5 по 9 клас у школах псевдореспубліки вивчатимуть предмет “Основи безпеки життєдіяльності”, а у старшій школі – курс “Росія у світі”.

Крім того, учнів з тимчасово окупованих територій навчатимуть дзюдо й бадмінтону. Останній є одним із захоплень ватажка самоназваної республіки. А східним єдиноборством професійно займається президент Росії Володимир Путін.

Крім того, обличчя Путіна можна розгледіти на світлинах, які публікують підконтрольні окупаційній владі “ЗМІ”. Зокрема, його портрет та ім’я надруковані на обкладинках книг, які ймовірно пропонуються до вивчення в тамтешніх освітніх закладах. Серед них – “Найкращі фотографії Володимир Путін”, “Путін. Його ідеологія”, “Влада”, “Суверенітет”, “Наука бути Росією”.

Дзюдо, уроки релігії та вчителі-третьокурсники: як у школах “ДНР” бачать російські освітні стандарти

У псевдовідомстві підкреслюють, що такий набір дисциплін “дозволить забезпечити конкурентоздатність освітньої системи ДНР та підвищити якість освіти”.

Водночас у школах на тимчасово окупованих територіях бракує кваліфікованих учителів. Аби вирішити кадрові проблеми, до роботи планують залучати студентів-третьокурсників педагогічних вишів. Як зазначив чинний голова “МОН” самоназваної республіки Михайло Кушаков, таку практику вони запозичили в Росії.

Нагадаємо, минулої осені тодішня міністерка освіти й науки України Ганна Новосад розповідала, що українські вчителі дистанційно навчають близько 4,5 тисяч дітей з ОРДЛО

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: