За майже рік роботи камер, які фіксують порушення на українських дорогах, кількість аварій з потерпілими та загиблими суттєво знизилася. Однак водії Донецької області поки що їздять без фото- та відеонагляду.
За статистичними даними, впровадження автоматичної системи фіксації порушень ПДР допомогло втричі зменшити кількість аварій, у яких загинули чи травмувалися люди.
“Це те, чого ми хотіли досягнути запровадженням системи. Не складанням постанов чи притягненням до відповідальності, а зниженням швидкості руху та (як наслідок, – ред.) зниження рівня травматизму. Система автоматичної фіксації доводить свою ефективність”, – заявив перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький під час брифінгу з нагоди Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху.
У 2021 році планують встановити ще понад 200 камер. Їх розміщуватимуть у місцях концентрації аварій. Та чи з’являться цьогоріч такі камери на Донеччині, поки що невідомо.
“Лише кілька областей України: Київська, Львівська, Миколаївська, а також Київ оснащені такою системою. Рішення встановлювати камери ухвалюють у Києві, там аналізують проблемні ділянки на дорозі, які потребують найпершого встановлення камер. Інформації, коли вони будуть на Донеччині, наразі немає”, – пояснює у коментарі Вільному радіо речниця патрульної поліції Краматорська Ксенія Шостацька.
За даними батальйону патрульної поліції у Краматорську та Слов’янську, лише у цих двох містах області за минулий рік сталося 1 039 дорожньо-транспортних пригод, з них 179 – з постраждалими. За рік в аваріях загинули 17 людей, а ще 236 – травмувалися.
За 2019 рік сталося дещо менше ДТП – 958. Водночас у них загинули 27 людей, а травмувалися 255, що більше, ніж у 2020-му.
Нагадаємо, на початку травня у Покровську нетверезий водій наїхав на двох дітей та дорослого. Чоловік помер у лікарні.
Читайте також: