Очільник АМКУ Павло Кириленко. Фото: Facebook/Павло Кириленко
Теперішній очільник АМКУ Павло Кириленко. Фото: Facebook/Павло Кириленко

Вищий антикорупційний суд не задовольнив апеляцію прокурорки, яка просила тримання під вартою для ексочільника Донецької ОВА та чинного голови АМКУ Павла Кириленка. Раніше він вніс 30 мільйонів гривень застави. 

Про це пише видання “Суспільне. Новини”. 

Прокурорка Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Валентина Гребенюк наполягала на триманні Кириленка під вартою з можливістю внести заставу в більшому розмірі, ніж визначив суд від 28 серпня. Це, за її словами, необхідно, оскільки посадовець може виїхати з України.

Вона пояснила, що ексочільник Донецької ОВА у минулому працював у прокуратурі ужгородського гарнізону Західного регіону та має певні “зв’язки”, які можуть допомогти йому покинути країну. 

Крім того, прокурорка стверджує, що Павло Кириленко не носить електронний браслет, оскільки в поліції не було цього засобу в наявності.

“Також, як нинішній голова антимонопольного комітету він (Кириленко — ред.) може підписати документ про своє відрядження. Застава не має бути меншою, як 56 мільйонів гривень” — сказала прокурорка САП.

Натомість сторона захисту заперечила ці доводи. Як заявив адвокат Кириленка Володимир Лисенко, САП досі не змогла підтвердити причетність голови АМКУ до придбання його родичами нерухомості та авто.

“Сторона обвинувачення не додавала твердження, що родичі (Кириленка — ред.) мали кошти й могли купити об’єкти нерухомості чи авто. Ці докази, які представила сторона обвинувачення не підтверджують причетність Кириленка до придбання цих об’єктів чи керування ними. 

Щодо відрядження, воно можливе тільки погодження з Кабміном, сам він собі не підпише і не виїде. Немає доказів і звʼязків з прикордонниками ужгородського гарнізону. Наголошую, розслідування триває понад 5 місяців, прокурори могли знайти доказати щодо його грошей, а їх — немає”, — сказав він.

Раніше Павло Кириленко вніс 30 мільйонів гривень застави, тому ВАКС залишив апеляційну скаргу без задоволення.

Нагадаємо, Павла Кириленка звинувачують у незаконному збагаченні на понад 56 мільйонів гривень та порушенні правил декларування майна. За версією слідства, він реєстрував нерухомість та елітний транспорт на рідних своєї дружини, щоб приховати незаконно отримані активи. 

Офіційне розслідування проти посадовця почали після матеріалу проєкту “Схеми” від “Радіо Свобода”, який вийшов у березні 2024-го.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...