Зображення до посту Евакуювалися до Львова та вже готові в’язати шкарпетки: як Рубіжанська панчішна мануфактура налагоджує виробництво
Фото: скріншот з відео Антикризового медіа-центру

Ще в березні окупанти поцілили в будівлю Рубіжанської панчішної мануфактури. Тоді на підприємстві згоріли усе обладнання та продукція. Нині виробництво відновлюють у Львові: вже придбали в’язальні машинки та за кілька тижнів планують випустити перші шкарпетки. 

Про це йдеться в сюжеті Антикризового медіа-центру.

На початку відкритої війни  Рубіжанській панчішній мануфактурі довелося переїхати з тимчасово окупованого міста до Львова. Відновити підприємство вдалося завдяки грантовій підтримці. Зокрема, промислове приміщення на рік оплатили USAID. А от придбати в’язальне обладнання допомогли постійні партнери, для яких мануфактура шила шкарпетки. Вони дали безвідсоткову позику, за ці гроші вдалося придбати 20 китайських в’язальних машинок. Кожна із них вартує 5 200 доларів.

Евакуювалися до Львова та вже готові в’язати шкарпетки: як Рубіжанська панчішна мануфактура налагоджує виробництво 1
Фото: скріншот з відео Антикризового медіа-центру

Нині це обладнання налагоджують та готуються до запуску виробництва.

“Ми тримаємо з нашими міжнародними клієнтами зв’язок, із Чехії та Нідерландів, вони чекають на наше відновлення. Але все ж перші замовлення будуть для наших партнерів, і ми їх вже отримали”, — розповідає комерційна директорка підприємства Ольга Ушакова.

Також із обладнанням підприємству допомогла Данська Рада у справах біженців в Україні. А спеціальні італійські машинки для зшиву миска на шкарпетках закупили коштом Міжнародної організації з міграції, це обладнання ще у дорозі.

Та навіть із такою допомогою Рубіжанська  панчішна мануфактура не зможе відшивати увесь свій колишній асортимент товарів.

“Там у нас були і дитячі шкарпетки, і колготи, і жіночі колготи, і спортивні шкарпетки в’язали, і для футболу були гетри. В нас дуже великий був асортимент. А тут починаєм тільки з чоловічих шкарпеток, тому що для колгот треба ще додаткове обладнання, треба багато сировини, це дуже накладно, в нас немає зараз такої можливості фінансової”, — говорить співвласник підприємства Геннадій Місюренко.

Перші чоловічі шкарпетки тут планують випустити вже цього місяця. Поки ж — налагоджують машинки та шукають співробітників.

Нагадаємо, в Кабміні виділили 5 мільярдів гривень на підтримку малого бізнесу. За певних умов підприємцям-початківцям допоможуть придбати обладнання, необхідні інструменти або отримати приміщення для власної справи.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...