Фонд боротьби з COVID-19 вже розподілили. Найбільше коштів пішло на ремонт доріг


image
Фото з відкритих джерел

66 млрд коштів з Фонду боротьби з коронавірусною хворобою, які виділили в бюджеті на 2020 рік, вже розділили. Більше ніж половина — 35 млрд гривень —  пішла на ремонт автодоріг. Система охорони здоров’я отримала 16 млрд гривень.

 

Про це йдеться у звіті Міністерства фінансів станом на 24 липня. 

Фонд створили для фінансування додаткових медичних та соціальних видатків, безпосередньо пов’язаних з епідемією COVID-19. Загальний обсяг фонду склав 66 млрд грн, з них майже 10 млрд — це касові видатки. 

Видатки, безпосередньо пов’язані з боротьбою з COVID-19 

16 млрд виділили для системи охорони здоров’я: 

  • для виплати підвищеної заробітної плати медпрацівникам (5,9 млрд); 
  • для будівництва, реконструкції та ремонту приймальних відділень лікарень, які визначили опорними для лікування COVID-19 (1,7 млрд грн) та обладнання для приймальних відділень (5,3 млрд);
  • на закупівлю засобів індивідуального захисту для медпрацівників та забезпечення лабораторій МОЗ (2,9 млрд);
  • закупівлі апаратів штучної вентиляції легенів для лікарень — 100 млн грн. 

Також понад 171 млн грн перерахували на доплати медпрацівникам у закладах охорони здоров’я МВС та майже 24 млн грн виділили для запобігання поширенню коронавірусу в СІЗО та тюрмах.  

Видатки, пов’язані з ліквідацією наслідків COVID-19 

Майже 11 млрд пішло на заходи, пов’язані з поширенням коронавірусу опосередковано.

З них 2,7 млрд виділили для допомоги з часткового безробіття  —  для збереження робочих місць на підприємствах, які призупиняли свою роботу під час карантину

Зазначимо, за даними Донецького обласного центру зайнятості, до середини липня в регіоні допомогу по частковому безробіттю отримали понад 17 тис людей (з них більше ніж 6 тис найманих працівників та 11 тис ФОПів). 

Видатки, ніяк не пов’язані з коронавірусом

Більше ніж половина коштів Фонду (35 млрд грн, або 53%) розподілена на реконструкцію, ремонт та утримання автошляхів державного значення.

Додамо, в Україні паралельно триває ремонт автодоріг в рамках державної програми “Велике будівництво”. За інформацією голови Донецької облдержадміністрації Павла Кириленка, в регіоні триває реконструкція дороги державного значення Н-32 “Покровськ-Бахмут-Михайлівка”. Дороги фрезують, розширюють, укріплюють та асфальтують, облаштовують узбіччя та дренажні системи.  

Також капітально ремонтують 14 км ділянки траси “Добропілля-Лиман” між селами Ганнівка і Новотроїцьке. Ця дорога поєднує південь та північ області в обхід окупованих територій. На її ремонт виділили 353 млн.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми "Free Media Programme"
Зміст публікації не обов'язково відображає думку Фонду міжнародної солідарності та є предметом виключної відповідальності авторів


Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: