Підтверджені випадки COVID-19 на 09.07.2020:

51 224

В Україні
(1327 померли, 23784 одужали)

748

На підконтрольній Донеччині
(10 померли, 258 одужали)

1319

На непідконтрольній Донеччині
(78 померли, 594 одужали)
*неофіційно, дані бойовиків

СПЕЦТЕМА

Голова Бахмутської райради виділив землю підприємствам, які прокуратура вважає його власними


image
Фото: bahmut-rayon.gov.ua

Прокуратура Донецької області займається розслідуванням проти очільника Бахмутської районної ради. Зараз у вільному доступі з’явилися деталі справи. Ми вирішили зібрали деталі, що відомі на сьогодні.

 

За інформацією з ухвал Краматорського міського суду, зараз очільника Бахмутської районної ради підозрюють у незаконному збагаченні, декларуванні недостовірної інформації та зловживанні владою.

Слідчі заявляють, що Пластун фактично володіє та контролює діяльність підприємств ТОВ Агрофірма «Слав-Агро», ФГ «Максімус-1» та ТОВ «Агрофірма Шевченківська». А це заборонено, враховуючи його посаду. До порушень відносять також незаконне збільшення власних активів та внесення завідомо недостовірної інформації в декларації.

Зазначимо, що за даними відкритих реєстрів ФГ «Максімус-1» заснував Пластун Юрій Юрійович. Його керівником вказана Авраменко Поліна Юхимівна. Однак Юрій Юрійович лишається підписантом. Керівник райради – Євген Юрійович.

Попередньо схема виглядає так: голова райради через свою довірену особу скуповує землі сільськогосподарського призначення. А потім, саме їх і передають чиновнику по договорам обміну чи заповітам.

Тут варто згадати, що Євген Пластун дійсно регулярно отримує землі в подарунок. Це зазначає в своїй декларації. Пояснює таку кількість земель чиновник так: “Люди можуть віддавати всі свої володіння тому, кому вони хочуть. Якщо я їх задовільняю, як до моменту обрання”,- запинаючись заявив очільник райради, вийшовши на пікет проти нього ж, 26 червня.
Саме в цей день, в райраді провели обшук. Тоді слідчі вилучили чорнові записи, а саме зошити з відомостями про передачу громадянам грошових коштів та рукописні написи з номером банківської платіжної картки. Про це на судовому засіданні повідомив прокурор Андрій Цурін. Всі вилучені документи арештовані.

Та досудове розслідування в справі триває. Зараз слідчий також отримав доступ до пенсійних справ 19 осіб. Їх мають надати співробітники Слов’янського та Бахмутсько-Лиманського об’єднаного управління Пенсійного фонду України.

Та, попри підозри, Бахмутська районна рада продовжує виділяти в оренду землі для фірм, що фігурують в справі. Так, готують проектно-технічну документацію для оцінки земель, щоб передати їх в оренду вже названому ФГ «Максімус-1». Проект рішення про це оприлюднили лише 5 жовтня.

Зазначимо, підозрюють очільника райради за 3 статтями:

  • Зловживання владою або службовим становищем, що спричинили тяжкі наслідки (караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років);
  • Декларування недостовірної інформації (караються штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років);
  • Незаконне збагачення (караються позбавленням волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна)

Євген Пластун очолює Бахмутську районну раду з 2015 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: