ГПУ офіційно підозрює правозахисників з “ДНР” у створенні терористичних організацій


image
Фото з брифінгу Анатолія Матіоса

Генеральна прокуратура України повідомила про підозру голові “МЗС” т.з. ДНР, “уповноваженому з прав людини”, а також голові та учаснику ГО “Справедливий захист”. Їх звинувачують у створенні терористичних організацій.

 

Про це повідомив Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос на брифінгу у вівторок, 20 серпня.

За його словами, ГПУ встановлює причетність Слідчого комітету РФ до злочинів у самоназваних “ЛДНР”.

Так, слідство стверджує, що на окупованих територіях сходу України були створені терористичні організації “Спеціальна комісія з фіксації та збору доказів військових злочинів української влади на Донбасі” та “ГО “Справедливий захист””. Ці організації здійснювали протиправну діяльність на окупованій території: фіксували та розслідували так звані злочини геноциду, злочини проти людяності, військові злочини, які начебто вчинялись українською державою.

«Члени та активісти вказаних організацій беруть активну участь та сприяють діяльності терористичних організацій так званих «Донецької народної республіки» та «Луганської народної республіки»,  – повідомив Анатолій Матіос.

Учасників зазначених вище організацій підозрюють в тиску на мешканців окупованих територій. Слідчі заявляють: людей, які постраждали від обстрілів бойовиків, змушували писати заяви про те, що загибель їх родичів, отримання ними тілесних ушкоджень та знищення майна і житла відбувалося через дії Збройних Сил України.  

Зібрані матеріали додавали до позовних заяв до Міжнародного кримінального суду та Європейського суду з прав людини. У якості відповідача у них зазначали державу Україна.

«За період з тільки 2018-2019 років від імені мешканців окупованих територій Донецької області підготовлено та направлено 1539 позовів до МКС та ЄСПЛ»,  – доповів Головний військовий прокурор України.

За даними ГПУ, люди, які підписували зазначені позови, не підтвердили своє авторство. Вони наголошують, що їм нічого не відомо про участь ЗСУ у здійсненні обстрілів населення окупованих територій.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: