Бахмутські медзаклади продовжують працювати, але планові операції та госпіталізації тут поки що скасували. Медичну допомогу, у тому числі щеплення проти коронавірусу, можуть отримати як мешканці громади, так і вимушені переселенці.
Про роботу лікарень в умовах воєнного стану повідомила начальниця управління охорони здоров’я Бахмутської міської ради Олена Миронова.
Усі лікарні Бахмутської громади, в тому числі шкірно-венерологічний диспансер, протитуберкульозний диспансер тощо працюють у звичайному режимі. Звертатися громадянам можна за адресами:
Центр первинної меддопомоги працює з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 16:00. В суботу та неділю черговий лікар приймає з 8:00 до 13:00. Медичну допомогу можуть отримати не тільки мешканці громади, а й вимушені переселенці. Але перш ніж приходити, пацієнтам радять за можливості записати до лікаря за телефонами:
Планові операції та госпіталізації поки що припинили. Винятком є термінові позапланові госпіталізації та операцій, без яких є ризик для життя і здоров’я пацієнта.
Швидка медична допомога продовжує працювати цілодобово. Але під час комендантської години “швидка” виїжджає тільки на важкі випадки.
Пацієнти, з серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом 1 та 2 типу, бронхіальною астмою, розладами психіки та поведінки, епілепсією можуть отримати препарати, які входять у програму “Доступні ліки” за електронним або паперовим рецептом. Отримати його можна у лікаря, який надає первинну допомогу.
Пункти щеплення проти коронавірусу в Бахмуті продовжують працювати. Вакцинуватися можуть як мешканці громади, так і люди, які приїхали з інших міст, де зараз небезпечно.
Журналісти Вільного радіо підготували посібник, де вакцинуватися проти коронавірусу в Бахмуті з картою, адресами та телефонами. Ознайомитися з ним можна за посиланням.
Зазначимо, “ковідні” обмеження в Україні не скасовували. Дію карантину продовжили до 31 травня 2022 року.
На період воєнного стану свідоцтво про народження дитини видають у пологовому відділені багатопрофільної лікарні.
Нагадаємо, журналісти Вільного радіо підготували інструкцію, як людям з ВІЛ отримати життєво необхідні ліки під час війни. Ознайомитися з нею можна за посиланням.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.