Як поїхати у Грецію туристам з України
Фото з відкритих джерел
string(43) "Фото з відкритих джерел"

Популярний туристичний напрямок офіційно відкрився для туристів з інших країн. Але перш ніж планувати відпочинок, треба виконати низку вимог. Що треба зробити та які ще країни вже зараз можна відвідати українцям – читайте далі.

 

Про дозвіл на в’їзд повідомили у посольстві України у Греції.

Як поїхати у Грецію

Мінімум за добу до приїзду необхідно заповнити так звану “форму пасажира”.

Також треба підготувати один із наступних документів:

  • сертифікат про завершення вакцинації, зробленої не раніше ніж за 2 тижні перед в’їздом (допускаються щеплення препаратами Pfizer BioNtech, Moderna, Astra Zeneca/Oxford, Novavax, Johnson+Johnson/Janssen, Sinovac Biotech, Gamaleya (Sputnik), Cansino Biologics та Sinopharm);
  • негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус із перекладом на англійську, зроблений не раніше ніж за 72 години (рахуючи від часу взяття забору до прибуття на пункт пропуску в Грецію);
  • довідка про одужання від коронавірусу чи довідка про наявність антитіл після перенесеної хвороби з перекладом на англійську (чинність довідок: від 2 до 9 місяців з дати видачі).

По прибутті у Грецію на пункті пропуску окремих мандрівників тестуватимуть на наявність коронавірусу. Якщо хвороба підтвердиться, людину відправлять на обсервацію до готелю. Розміщуватимуть там безкоштовно.

В’їзд туристів можливий через міжнародні аеропорти Греції, морські порти Патри, Ігуменіца та Керкіса, а також сухопутні пункти пропуску Промахонас та Орменіо (працюють цілодобово) та Евзоні (з 07:00 до 23:00).

Детальнішу інформацію можна знайти за посиланням.

Греція офіційно відкрила кордони для українських туристів

Які ще країни відкриті для українських туристів

Болгарія

У Болгарію пускатимуть до 31 травня. Чи зміниться щось у червні, поки не повідомляють. Які документи потрібні для поїздки, дивіться тут.

Як поїхати у Болгарію туристам з України

Чорногорія

“Відповідно до рішення Уряду Чорногорії з 24 квітня в’їзд для громадян України вільний, без необхідності жодних тестів”, – йдеться на сайті посольства України у Чорногорії.

Крім того, подорожувальникам, які повертаються додому, пропонуватимуть безкоштовні ПЛР-тести на коронавірус.

Сербія

При в’їзді у Сербію треба показати негативний результат ПЛР-тестування, зроблений щонайменше за 2 доби до прибуття. Але якщо ваш рейс затримали, приймуть і тест 3-денної давності.

Як поїхати у Сербію туристам з України

Албанія

Мандрівникам, які прибули в Албанію, не потрібен навіть ПЛР-тест. Однак при в’їзді людей вибірково тестують на наявність вірусу.

Слід враховувати, що окремі авіакомпанії все ж можуть вимагати результат лабораторного тестування.

Хорватія

У туриста тут попросять документ, який підтверджує сплату в повному обсязі перебування у готелі, апартаментах чи інших місцях розміщення.

Також при собі треба мати негативний результат швидкого або ПЛР-тесту (дітям до 7 років він не потрібен) або підтвердження, що людина перехворіла на коронавірус.

Якщо таких документів немає – будьте готові провести 10 днів на самоізоляції або здати тест на виявлення вірусу за свій кошт.

Детальніше про умови в’їзду в Хорватію – тут.

Як поїхати в Хорватію туристам з України

Румунія

Для туристів в’їзд сюди поки що заборонений, але транзитом перетинати територію країни можна. Рішення про пропуск ухвалюють безпосередньо на прикордонному пункті пропуску.

Угорщина

Потрапити до Угорщини можуть лише українці, які мають там родичів, ті, хто мають дозвіл на проживання в країні, а також дипломати і спортсмени, які тут працюють.

В’їхати в Угорщину також можна за умови документального підтвердження, що людина не хворіла на COVID-19 останні пів року. Втім, який конкретно документ потрібен – не уточнюють.

З боку України на пропуск працюють лише три пункти – Тиса, Лужанка та Вілок.

Як поїхати в Угорщину туристам з України

Корисну інформацію про країни, відкриті для українських мандрівників, можете знайти на інтерактивній мапі від МЗС України.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...