Грошову заставу для місцевих виборів у великих містах можуть зменшити у 9 разів


image
Фото з відкритих джерел

Верховна Рада планує суттєво зменшити розмір грошової застави для участі в місцевих виборах. Запропонують кандидатам у мери та депутати обл- та міськрад платити вдев’ятеро меншу заставу.      

 

Таку поправку у виборчий кодекс прийняли в першому читанні 30 квітня.

Передбачається, що партії за список своїх кандидатів у депутати обласних рад та міських рад великих міст (тобто міст з не менш ніж 90 тисячами виборців) платитимуть 4 мінімальні зарплати на кожні 90 тис виборців. Стільки ж платитимуть за кандидатів на посаду міських голів великих міст партії та самовисуванці.

Зазначимо, зараз закон зобов’язує платити за перелічених кандидатів 4 мінімальні зарплати на кожні 10 тис виборців для кожного виду виборів окремо. 

Наприклад, зараз щоб висунути виборчий список у місті з 90 тис виборців, партія має заплатити майже 170 тис грн (4 723 грн х 4 х 9). Після зміни у виборчому кодексі партії платитимуть 19 тис грн (4 723 грн х 4 х 1).

Тобто, якщо поправку остаточно ухвалять, грошову заставу для кандидатів у великих містах під час місцевих виборів зменшать у 9 разів.   

Так, за попереднім підрахунком Руху ЧЕСНО, після ухвалення поправки застава за кожного кандидата на посаду мера Маріуполя або за виборчий список депутатів у цю міськраду коштуватиме 65 тис грн. А застава за кандидата в мери Краматорська або за список депутатів до Краматорської міськради становитиме 30 тис грн. 

місцеві вибори інфографіка

 

Нагадаємо, в грудні виборчий кодекс змінили, піднявши в 10 разів розмір застав для таких кандидатів. Тоді нардепи хотіли зменшити кількість технічних кандидатів, яких реєстрували для “відтягування” голосів або участі у формуванні виборчих комісій. Таким чином, ухвалена 30 квітня поправка фактично скасовує попередню зміну у виборчому кодексі. Тепер деякі народні обранці заявляють, що десятикратне збільшення застави на місцевих виборах є непомірно високим та дискримінаційним: тільки заможні кандидати мали би змогу висуватися.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: