Підтримати
гуманітарна місія Проліска на Донбасі
Ілюстративне фото: Facebook/ Evgeny Kaplin

З кінця травня майже всі штаби гуманітарної місії “Проліска” опинились на тимчасово окупованій росіянами території. Нині благодійники знову готові допомагати цивільним Донецької та Луганської області: водою, продуктами, ліками та будматеріалами. Пріоритет  —  звільнені території. 

 

Відколи ЗСУ звільнили Харківщину, працівники та волонтери “Проліска” планують привозити гуманітарну допомогу у нещодавно звільнені міста та села Святогірська і Лиманської громади. 

“Враховуючи можливість заїхати з боку Харківської області, ми стали діставатись до Донеччини через Оскільську громаду. Вчора доправили перший великий конвой з 5 машин з будівельними матеріалами для відновлення житла та продуктами до сел Кримкі, Олесандрівка, Яцківка”, розповів керівник місії “Проліска” Євген Каплін в коментарі журналістам Суспільного. 

А до свого офісу у Часів Ярі привозитимуть воду, продукти та будматеріали, щоб звідти розвозити їх далі мешканцям Сіверської громади та звільнених селищ Луганщини. 

“Евакуацію не припиняли ні на день”

За словами керівника місії, усі ці місяці “Проліска” допомагала вивозити мешканців у безпечніші регіони. 

“Евакуацію ми не припиняли від початку масштабних обстрілів. В тому регіоні вони почались ще днів за 10 днів до дня повномасштабного вторгнення. Всі ці місяці їздять щодня від 3-х до 10 автобусів з Донецької області “, — розповів керівник гуманітарної організації.

“Проліска” допомагала вивозити людей з Торецька, Курахового, Бахмута (куди людей з обстрілюваних росіянами сіл та селищ привозили як до хабів рятувальники, поліція та волонтери). 

Зараз благодійники співпрацюють з місцевими адміністраціями: влада збирає інформацію про охочих виїхати, а волонтери надають автобуси. 

За підрахунками Євгена Капліна, загалом місія “Проліска” евакуювала близько 10 тисяч людей з усієї України, і 80% з них — це жителі Донецької та Луганської областей.

Половину своїх офісів на Донбасі “Проліска” втратила у перші 3 дні російського вторгнення

З кінця травня майже усі штаби гуманітарної місії “Проліска” на сході опинились на тимчасово окупованій території. Тож відтоді стало майже неможливо продовжувати допомагати місцевим мешканцям. 

“У зв’язку з окупацією офісів 80% персоналу вирішили виїхати. Самі наші хаби зі складами та технікою були розбиті. Коли окупували Світлодарськ, де в нас була техніка та запаси води, ми вирішили такі активності як соціальний супровід і видача гуманітарної допомоги та будівельних матеріалів для ремонту житла припинити. Це було наприкінці травня”, — пояснив Євген Каплін.

Для довідки:
8 регіональних офісів “Проліски” з 10-ти були окуповані російською армією чи знищені обстрілами. З них половину втратили у перші 3 дні повномасштабного вторгнення (наприклад у Станиці Луганській та Щасті). Наприкінці травня залишилось 2 представництва “Проліски”, які працювали.

Представник гуманітарної місії “Проліска” у Часів Ярі Євген Ткачов усі місяці після вторгнення розвозив гуманітарну допомогу до обстрілюваних населених пунктів біля адмінкордону Донеччини з Луганщиною. Через села Званівської та Сіверської громад він довозив воду та їжу до Білогорівки Луганської області. А звідти вивозив тих місцевих, які хотіли виїхати в евакуацію. 

7 серпня “Проліска” оголосила, що згортає діяльність на Донбасі через небезпеку для своїх працівників

Читайте також:


Завантажити ще...