Телефони, які не підходять, поганий інтернет, незнання. Люди старшого віку регулярно скаржаться правозахисникам, що їм складно розібратися зі встановленням "Дій вдома".
"83-річна жінка не могла встановити додаток «Дій вдома». Вона зателефонувала синові в Бердянськ. За дві години чоловік приїхав за 120 км і привіз телефон. Його матері допомогли встановити додаток і їй вдалося перетнути лінію розмежування. Другий випадок був подібний: жінці в Маріуполь зателефонував батько, у якого був лише кнопковий телефон. Донька кинула всі справи і привезла батькові свій смартфон. Додаток встановили й чоловік зміг проїхати далі", —
наводять тільки нещодавні приклади в організації "Право на захист", які щодня працюють на КПВВ.
Ті, хто все ж не зміг встановити додаток, змушені їхати на обсервацію в державний заклад, здавати ПЛР-тест на коронавірусну хворобу та очікувати результатів. Якщо інфекцію не виявлять, людину відпускають додому раніше. Але їхати кудись зазвичай люди не хочуть, це швидше вимушена міра.
Тих, хто поїде на обсервацію збирають впродовж дня. Тобто, якщо приїхала людина вранці, то все одно змушена чекати 19 години, щоб поїхати з усіма. Відвозять на автобусі, його забезпечують. В день, коли ми працюємо на пункті пропуску, в автобусі їдуть двоє — чоловік середніх років та пенсіонерка. Жінка проти обсервації, але не має потрібного телефона, тож змушена підписувати згоду на розміщення її в профілакторії смт Гостре.