Підтримати
Як ФОПу оформити державну допомогу на дитину онлайн (інструкція)
Фото з відкритих джерел

Через пандемію коронавірусу тисячам малих та середніх підприємців довелось тимчасово припинити свою діяльність. Держава пообіцяла деяким категоріям ФОП виплачувати допомогу на дітей до 10 років. Оформити виплати можна онлайн. Ми дізналися як це зробити та підготували для вас покрокову інструкцію.

 

Одразу зазначимо, що претендувати на гроші від держави можуть не всі підприємці, а лише ті, хто:

  • працює за спрощеною системою оподаткування;
  • належить до I або II групи платників єдиного податку (тобто не має найманих працівників);
  • сплачував ЄСВ весь 2019 рік (або всі наступні місяці після реєстрації, якщо зареєструвався впродовж 2019 року).

Уточнимо, батьки, які вже отримують від держави відшкодування вартості послуги “муніципальна няня”, не зможуть розраховувати на виплати.

Гроші можна буде отримувати на кожну дитину до 10 років на весь період карантину та місяць після нього в розмірі прожиткового мінімуму. Він становить 1 779 грн для дітей до 6 років та 2 218 грн —  для дітей старше 6 років.

Заявка на виплати оформлюється на сайті Мінсоцполітики. Вгорі праворуч ви побачите жовту кнопку “Вхід в систему”. Після натискання на неї відкриється вікно для реєстрації у системі.

Як ФОПу оформити державну допомогу на дитину (інструкція)

Натиснувши на кнопку “GovID”, ви перейдете до авторизації. Як бачимо, ідентифікуватися можна трьома способами: за електронним підписом, за BankID (тобто, вхід через банк) або за MobileID (вхід за номером телефону).

Як ФОПу оформити державну допомогу на дитину (інструкція)

Розглянемо перший спосіб. Після натискання на “Файловий носій” відкриється вікно, де треба зазначити дані особистого ключа та пароль до файлу ключа.

Як ФОПу оформити державну допомогу на дитину (інструкція)

Натиснувши на “Зчитати ключ”, ви побачите вікно підтвердження авторизації. Якщо всі дані введені правильно, натискайте “Погодитись”.

Як ФОПу оформити державну допомогу на дитину (інструкція)

Якщо ж ви обрали ідентифікацію за BankID чи MobileID, тисніть на назву банка, в якому ви обслуговуєтесь, або на назву вашого мобільного оператора. Далі заповніть усі необхідні поля.

Після успішної авторизації на екрані з’явиться вікно з функцією “Заяви”.

Як ФОПу оформити державну допомогу на дитину (інструкція)

Праворуч під таблицею є кнопка “Створити заяву”. Тисніть на неї, якщо:

  • вперше подаєте заяву;
  • у вас кілька дітей до 10 років;
  • треба змінити банківські реквізити.

В останніх двох випадках заява має набути статусу “Діюча”. Стан розгляду заяви відображається у таблиці.

Після натискання на кнопку “Створити заяву”, на екрані з’являться розділи “Персональні дані”, “Паспортні дані”, “Адреса”, “Банківські реквізити”, “Діти” та “Документи”. Заповнивши порожні поля в кожному з цих розділів, треба натискати на зелену кнопку “Зберегти”. Зазначимо, деякі з полів, як-от ПІБ, формуються автоматично за даними особистого ключа. Деякі дані треба вписувати вручну, інші – обирати зі списку.

Дійшовши до розділу “Діти”, ви побачите кнопку “Додати дитину”. Натискайте на неї.

Як ФОПу оформити державну допомогу на дитину (інструкція)

Перед вами з’явиться вікно, в якому необхідно заповнити дані зі свідоцтва про народження дитини. Зауважимо, що в серії свідоцтва перший символ “І” формується автоматично, а інші два символи треба вводити вручну українськими літерами. Крім того, реквізити “Дата встановлення опіки (піклування)” слід заповнювати лише для дітей, над якими встановлена опіка. Після заповнення усіх необхідних полів не забудьте натиснути на “Зберегти”.

Якщо у вашій родині кілька дітей до 10 років, треба знов натиснути “Додати дитину” та ввести дані з кожного свідоцтва про народження.

Після заповнення усіх полів перевірте, щоб вони були введені правильно. Якщо побачили помилку, тисніть на “Відмінити”. В такому разі доведеться повторно заповнити дані зі свідоцтва. Пересвідчившись, що вся інформація введена правильно, збережіть її. На екрані відкриється вікно з переліком даних у вигляді таблиці.

Як ФОПу оформити державну допомогу на дитину (інструкція)

Далі можна переходити до розділу “Документи”. Сюди треба вивантажити наступні документи:

  • скан-копію свідоцтва про народження дитини (дітей);
  • скан-копію довідки з Пенсійного фонду про сплату Єдиного соціального внеску (потрібна форма ОК-7);
  • для іноземців – скан-копію документу, який посвідчує проживання в Україні;
  • для опікунів – скан-копію рішення відповідного органу про встановлення опіки.

Після цього з’явиться новий розділ – “Перегляд внесених даних”. Ви побачите вікно, в якому будуть усі введені вами дані. Їх можна відредагувати, натиснувши на кнопку з олівцем праворуч.

Як ФОПу оформити державну допомогу на дитину (інструкція)

Коли переконаєтесь, що вся інформація внесена правильно, натискайте на “Подати заяву”. У вікні, яке з’явиться, потрібно обрати тип носія особистого ключа. Після успішного зчитування ключа тисніть “Підписати/Відправити”.

Зазначимо, українські підприємці активно користаються можливістю оформити допомогу на дітей онлайн.

“У нас на теперішній час з 77 звернень 40 подані в електронній формі. В жодному разі ми не вимагаємо особистої присутності заявника. Навпаки, в період карантину ця цифрова послуга надає можливість з будь-якого міста направити інформацію, прикріпивши відповідні документи. В цей же день ця заява надходить на розгляд до фахівців управління”, – розповідає заступниця начальника Бахмутського управління праці та соціального захисту населення Ольга Ямполець.

Додамо, виплати починають надходити наступного місяця після подачі заявки. При цьому, заявнику прийде сума за два місяці. Так, підприємці, які оформили допомогу у травні, отримають гроші за травень і червень.

Нагадаємо, наприкінці квітня в Мінсоцполітики запровадили програму допомоги підприємцям, які мають дітей. На це виділили понад 1,5 млрд грн з Фонду боротьби з COVID-19. В уряді зазначили, що таким чином планують підтримати понад 300 тис сімей ФОПів.

Читайте також:


Завантажити ще...