Підтримати
Зображення до посту Як не загубитися у своїх файлах або не втратити фотографії. 5 порад від Вільного радіо, як зберігати інформацію
Фото: з відкритих джерел

30 листопада відзначається міжнародний день захисту інформації. До цього дня журналісти Вільного радіо зробили добірку з 5 порад про те, як не втратити свої файли, як зберігати правильно інформацію та як правильно її сортувати.

Сортуйте файли по теках

Після кожного репортажу або заходів, відзнятий матеріал ми перекидаємо в окрему теку на комп’ютері. Цю теку ми називаємо так, щоб потім легко можна було знайти необхідні файли або зрозуміти лише дивлячись на назву, що там є. Наприклад “Відкриття відділення лікарні”. В тій папці лежать лише фотографії, відео та аудіозаписи однієї події. Адже якби всі фотографії зберігалися в одній теці, то знайти їх було б важче.

Цей же прийом ви можете використати, якщо, наприклад, ви переносите фотографії з телефону або фотокамери на комп’ютер, або в роботі з електронною поштою.

Зауважимо, радимо називати теки зрозумілою назвою, за якою ви точно знайдете свої файли. Адже це може виглядати так:

Як не загубитися у своїх файлах або не втратити фотографії. 5 порад від Вільного радіо як зберігати інформацію

Зберігайте важливі дані у двох екземплярах

Всі файли (фотографії, відео, документи, програми тощо), які знаходяться на комп’ютері, можна легко втратити лише за мить. Таке стається в разі поламки комп’ютера, якщо жорсткий диск, на якому були файли, не можна відновити. Тож, важливі файли радимо зберігати в окремому місці додатково.

Як не загубитися у своїх файлах або не втратити фотографії. 5 порад від Вільного радіо як зберігати інформацію

Наприклад, на USB-накопичувачі (флешка) або на зовнішньому жорсткому диску типів HDD або SSD (зазвичай SSD-диски швидше передають інформацію). Вони працюють за таким же принципом, як і звичайна флешка, але на них більше місця. Однак також враховуйте, що жорсткий диск або флешка можуть пошкодитись і ви також можете втрати дані.

Дані можна зберігати в “хмарах”

Більш просунуті користувачі ПК знають, що крім фізичних носіїв дані можна зберігати ще й в інтернеті, в “хмарному сховищі”. Цей варіант підходить для тих, хто не хоче носити багато різних приладів для зберігання даних. Також цей варіант краща альтернатива жорсткому диску тому, що цей віртуальний носій неможливо зламати. Однак доступ до ваших даних у вас буде лише в разі, якщо у вас є інтернет. Як не загубитися у своїх файлах або не втратити фотографії. 5 порад від Вільного радіо як зберігати інформацію

Як працює хмарне сховище:

  • Ви обираєте хмарне сховище, реєструєтесь там. Сервіси бувають платні та безкоштовні
  • Ви заходите на сайт хмарного сховища з комп’ютера. Там авторизуєтесь і відправляєте свої файли, наприклад документи або фото чи відео. Файли зберігаються там навіть коли ви офлайн.
  • У вас є доступ до хмарного сховища з будь-якого пристрою в будь-якій точці планети, якщо є підключення до інтернету.
  • З хмарного сховища ви можете завантажити файли або видалити їх, щоб звільнити місце.
  • Ваші дані на “хмарі” завжди захищені вашим логіном та паролем, які маєте знати лише ви.
  • Якщо вам не вистачає пам’яті — ви можете розширити об’єм за додаткову оплату.

Серед таких сервісів, які надають хмарне сховище — є Google Disk, DropBox, Xiaomi- Samsung- або Apple Cloud, Microsoft OneDrive і сотні інших хмарних сервісів.

Захист паролів та логінів

Користуючись послугами, соцмережами та різними сайтами в інтернеті, люди нерідко реєструються на них, вводять туди свої контактні дані або навіть персональні банківські дані. Ваш браузер може пропонувати вам зберегти логін і пароль або банківську картку, щоб надалі пришвидшити вашу роботу. Але ми все ж радимо не зберігати паролі та логіни. Адже буває таке, що хакери зламують системи та зливають в мережу паролі. Якщо ви все ж зберігаєте дані входу, то радимо перевіряти, чи не розсекречені ваші паролі. Наприклад, в браузері Google Chrome це можна зробити в налаштуваннях у відповідній вкладці “Паролі”.

Як не загубитися у своїх файлах або не втратити фотографії. 5 порад від Вільного радіо як зберігати інформацію

Там показує, на яких сайтах ви дозволили зберігти свій пароль і відповідно, чи не розкрили ваші паролі. Якщо ж такі є, то в браузері вказано, на якому саме сайті ваші дані вже відомо. Тож радимо якомога швидше змінити паролі.

Не використовуйте один пароль на різних сайтах

Чимало користувачів при реєстрації на різних сайтах або електронній пошті, використовують один і той самий пароль. А чимало ваших облікових записів на різних сайтах або соцмережах прив’язані до вашої електронної пошти. Тож якщо хакери дізналися на якомусь з сайтів ваш логін і пароль, то вони зможуть і отримати доступ до вашої пошти, і надалі зламати ваші облікові записи на різних сайтах.

Як не загубитися у своїх файлах або не втратити фотографії. 5 порад від Вільного радіо як зберігати інформацію

Тож, радимо завжди вказувати різні паролі при реєстрації. А якщо важко їх запам’ятати, то краще записати їх у зошит або блокнот, який лежить там, де знаєте тільки ви.

Крім того, якщо на сайтах є така можливість, увімкніть подвійну авторизацію. Це коли після введення паролю до вас ще надходить SMS-повідомлення або телефонний дзвінок для підтвердження входу.

Читайте також:


Завантажити ще...