Замовити цей документ можна за кілька хвилин. Розповідаємо, що для цього потрібно.
Витяг про земельну ділянку, або як його ще називають “Витяг з Державного земельного кадастру (ДЗК)”, потрібен для подачі заяви про реєстрацію ділянки, присвоєння кадастрового номера або продажу чи купівлі землі.
У цьому документі є вся інформація про власника ділянки, її площу, дату набуття права власності на неї тощо.
Замовити витяг про земельну ділянку можна на порталі Держгеокадастру. Для цього перейдіть за посиланням.
Для входу на портал потрібен ЕЦП (електронний цифровий підпис). Що це таке та як його зробити ми розповідали в цій інструкції.
Після авторизації в колонці ліворуч вам треба обрати рубрику “Відомості ДЗК —> Замовити”.
В рубриці “Тип заяви” необхідно обрати пункт “Витяг з ДЗК про земельну ділянку”.
У полі знизу потрібно вказати кадастровий номер ділянки. Якщо ви його не знаєте, то перейдіть у публічну кадастрову карту за посиланням та знайдіть потрібну ділянку. Аби дізнатися номер, клікніть на неї.
Тепер вкажіть свої анкетні дані: ПІБ, електрону адресу, ІПН, номер телефону, місце проживання тощо.
Після заповнення особистих даних треба вказати місце, де ви зможете забрати довідку. Для цього обирайте регіон та конкретний Центр надання адміністративних послуг. Якщо бажаєте отримати документ в електронній формі — поставте позначку у відповідному пункті.
Також, якщо у вас є документи, які підтверджують право власності на ділянку, необхідно вказати це. Якщо немає — не заповнюйте відповідне поле.
Тепер уважно перевіряємо всі заповнені дані та натискаємо на кнопку “Відправити”. Але за послугу треба заплатити. Ціна залежить від прожиткового мінімуму. Станом на момент виходу публікації витяг коштує 118 гривень 95 копійок. Оплатити можна карткою або через мобільний банк Приват24.
Після цього на пошту має прийти повідомлення про стан розгляду вашої заяви та витяг. Так само за процесом можна слідкувати у рубриці “Відомості ДЗК —> Історія”.
Нагадаємо, з 1 липня в Україні запустили ринок землі. Людям дозволили вільно продавати сільськогосподарську землю, що було заборонено з проголошення незалежності. Землю дозволяють продавати за певними обмеженнями та поетапно. Більше про це ви можете прочитати в матеріалі: Старт ринку землі: з 1 липня українці можуть продавати й купляти землі.
Читайте також: