Зображення до посту Як “пережити” дистанційне навчання: поради освітян для батьків та вчителів
Фото: з відкритих джерел

До 24 січня на період нового локдауну школи для учнів закриті. Десь до цього часу продовжили канікули, деякі заклади перейшли на дистанційне навчання. В залежності від того, як розвиватиметься пандемія, багато учнів можуть знову перейти на навчання з дому. Як зробити цей процес максимально комфортним — читайте в нашому матеріалі. 


Міністерство освіти та науки України провело онлайн-сесію на тему “Організація дистанційного навчання: поради практиків”. Своїм баченням і досвідом поділилися фіналісти Global Teacher Prize 2020: директор Благовіщенського НВК № 2 Олександр Чучаєв та вчителька англійської мови Запорізької спеціалізованої школи-інтернату ІІ-ІІІ ступенів “Січовий колегіум” Наталя Гутарук.


Дистанційне навчання під час карантину


Дистанційне навчання стало новим та стресовим випробуванням як для батьків, так і для вчителів та адміністрації навчальних закладів. Стрес знижує продуктивність, тож його треба намагатись знижувати. 

Поради щодо дистанційного навчання для батьків:

  • Підтримувати комунікацію із класним керівником, який моніторить ситуацію, та є посередником між викладачами, батьками, адміністрацією. Зручно використовувати месенджери: Вайбер, Телеграм. Але не забувати про часові рамки. 
  • Обмінюватися інформацією зі вчителем на рівні фактів, а не емоцій. Є проблема — треба її констатувати, але без негативу.
  • Молодших школярів треба контролювати та допомагати. Якщо виникла необхідність, звертатися до вчителя, який може витратити час уроку на пояснення технічних питань. Водночас багато учнів розбираються у гаджетах краще за викладача. 
  • Якщо у родині 2 чи більше дітей, яким треба одночасно займатися, треба якомога раніше повідомити про це класного керівника. Можна підлаштувати графік в індивідуальному порядку або комбінувати екранний час із завданнями, які можно зробити у зошиті, і так далі. Можливі індивідуальні консультації вчителя. 
  • Вчитель відмовляється “виходити онлайн” до учнів — також повідомити класного керівника. Єдиного алгоритму немає, але бажано, щоб зоровий контакт був хоча б раз на тиждень. 
  • Мотивувати дитину до навчання. Розповідати, як ті чи інші знання знадобляться в реальному житті.
  • Робити руханку.
Як “пережити” дистанційне навчання: поради освітян для батьків та вчителів 1
Ілюстрація з відкритих джерел


Всеукраїнська школа онлайн та інші “помічники” для вчителя


Санітарний регламент для закладів загальної середньої освіти, який діє з 1 січня 2021 року, обмежує час безперервної роботи з гаджетами: 

  • ▪ для учнів 1 класу – не більше 10 хвилин; 
  • ▪ для учнів 2-4 класів – не більше 15 хвилин; 
  • ▪ для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин; 
  • ▪ для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин; 
  • ▪ для учнів 10-11 (12) класів на 1-й годині занять – до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин; 
  • ▪ при здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11 (12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.

Тому вчителям радять поєднувати 5-10 хвилин завдання, коли учень безпосередньо дивиться на екран, з іншими видами активностей. Стисло викласти інформацію чи перевірити знання в цікавій формі допоможуть такі сервіси:

  • Padlet — віртуальна дошка, яку можна заповнювати своїми постами, зображеннями.
  • Quizzes, Quizzland — можна створювати опитування, тести, вікторини для перевірки знань. 
  • Linoit — віртуальна дошка для навчальних матеріалів та фідбеку.
  • Тут можна підключити державні безкоштовні електронні щоденники та журнали.

Також зручно, на думку учасників сесії, працювати з Google Classroom — можна створювати й упорядковувати завдання, ставити і коригувати оцінки (в електронному щоденнику для цього є тільки півгодини), спілкуватися.

Zoom для відео-зв’язку останнім часом критикують, адже були випадки, коли за посиланням заходили сторонні люди та зривали уроки. Але освітяни вважають його зручним та радять дотримуватись правил безпеки: використовувати паролі, ідентифікатори, зал очікування. Діти мають бути підписані своїми іменами та прізвищами.

Читайте також:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...