Через війну на сході України чимало підприємств залишилися на непідконтрольній території, а з ними й архіви з даними на всіх працівників. В цій інструкції ми розповімо як офіційно підтвердити свій стаж та який пакет документів для цього потрібен.
Роз’яснення питання є в постанові правління ПФУ.
Зараз при регіональних ГУ ПФУ є спеціальні комісії з питань підтвердження стажу роботи. Вони допомагають людям, які працювали на непідконтрольній території, і в них немає запису в трудовій, підтвердити свій стаж. Також, вони допомагають підтвердити стаж й тим, хто працював на підприємствах, які ліквідували до 1 липня 2004 року. Цей стаж необхідний для того, щоб людині призначили пенсію.
Переселенцю або людині, яка працювала на непідконтрольних територіях або на підприємстві, що ліквідували до 01.07.2004 необхідно підготувати певний пакет документів:
Також, якщо у людини є, то потрібно надати ще й копії таких документів:
Все це потрібно підкріпити в заяві, яку можна заповнити в найближчому відділенні Пенсійного фонду України. Цю заяву також може подати й інша людина, якщо в неї є нотаріально посвідчена довіреність від самого заявника.
Крім заяви з пакетом документів людині також потрібно знайти двох свідків, які зможуть підтвердити, що заявник дійсно працював на певному підприємстві. Як свідок може виступати як колега, так і керівник підприємства.
Свідкам також потрібно мати подібні документи, що і у заявника, якими вони можуть не лише словами, а й документально підтвердити, що дійсно працювали разом із заявником в конкретний час.
Із такою людиною, яка може підтвердити робочий стаж заявника, працівники пенсійного фонду проводитимуть особисту співбесіду. Її проводять в територіальному управлінні, куди і варто подавати заяву. Однак, якщо заявник проживає в іншому регіоні, то співбесіду зможуть провести за місцем його проживання. Якщо ж свідок знаходиться за кордоном, то він може надіслати через консульство чи дипломатичне представництво в ПФУ заяву, в якій пояснює, що працював із заявником. До цього листа також він має надати копії документів, які підтверджують їхню спільну роботу.
Саму заяву територіальні органи ПФУ передають спеціальним комісіям протягом 5 робочих днів. Ще 5 робочих днів комісії потрібно на розгляд заяви. Саме засідання не є закритим для заявника чи його представника, і вони за бажанням можуть прийти на розгляд.
Читайте також: