Кабмін просить дати менше грошей в регіони. Скільки недоотримає Донеччина (перелік)
Фото: з відкритих джерел
string(44) "Фото: з відкритих джерел"

Під час карантину людям радять залишатися вдома, а через спалах COVID-19 деякі відділення пенсійного фонду працюють в обмеженому режимі. Тож ми покажемо, як подати заяви на призначення пенсії в режимі онлайн не виходячи з дому.

 

Як довго триває оформлення пенсії онлайн і що для цього потрібно

Подавати заяву на призначення пенсії необхідно через портал Пенсійного фонду України. Проте для цього потрібно попередньо мати ключ доступу. Це може бути електронний цифровий підпис, або можна зайти через мобільний банкінг, наприклад Приват24, ВебБанкінг від Ощабанку тощо. 

Врахуйте, що для подачі заяви можливо вам будуть потрібні скан-копії свого паспорту, ІПН (код), та інших довідок (про інвалідність або роботу). Також виділіть близько 20-30 хвилин вільного часу, адже вам доведеться відповідати на чимало запитань і уважно перевірити всі пункти в анкеті.

Як подати заяву на призначення пенсії

На порталі Пенсійного фонду України, натиснувши відповідну кнопку праворуч зверху, ми заходимо у систему, в свій кабінет. Обираємо для цього зручний для нас спосіб. Підтверджуємо все і даємо згоду на обробку персональних даних. Це безпечно, адже електронні сервіси контролює держава.

Як подати заяву на призначення пенсії онлайн. Інструкція

Коли ми увійшли в кабінет, то в колонці зліва знаходимо рубрику “Щодо пенсійного забезпечення” та обираємо пункт “Заява на призначення пенсії”. Уважно читаємо умови та натискаємо “Продовжити”.

Як подати заяву на призначення пенсії онлайн. Інструкція

Спочатку ми перевіряємо дані про себе, адресу проживання, контактні дані, додаємо інформацію, якої не вистачає.

Як подати заяву на призначення пенсії онлайн. Інструкція

Потім обираємо орган Пенсійного фонду. Наприклад, “Головне управління ПФУ в Донецькій області”. Обираємо вид пенсії “за віком”, “вислуга років”, “по інвалідності”, “у разі втрати годувальника”. І обираємо як плануєте отримувати пенсію — на банківський рахунок чи на пошті.

Тепер вам необхідно заповнити Анкету-опитування, яка складається з 14 питань з відповідями “так” або “ні”. Саме тут вам можуть знадобитися скан-копії довідок, які будуть підтверджувати вашу відповідь.

  • Чи призначалась Вам раніше пенсія іншого виду (в т.ч. і через інше відомство)?
  • Чи наявний у Вас стаж за період до 01.01.2004 року?
  • Чи здійснювали Ви догляд за інвалідом 1 групи, дитиною інвалідом до 16 років, а також пенсіонером, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду?
  • Чи здійснювали Ви підприємницьку діяльність?
  • Чи працюєте Ви?
  • Чи здійснювали Ви догляд за дитиною/дітьми до 3-х років?
  • Чи здійснювали Ви догляд за дитиною, що має статус потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи, до досягнення нею 12-річного віку?
  • Чи працювали Ви до 01.01.1991 у районах Крайньої Півночі чи в місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі, а також на острові Шпіцберген?
  • Чи навчались Ви у вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, в училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищенню кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі за денною формою навчання до 01.01.2004 року?
  • Чи працювали Ви в інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров’я, в патологоанатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров’я, а також закладах з надання психіатричної допомоги?
  • Чи проходили Ви військову службу?
  • Чи бажаєте Ви надати довідку про заробітну плату за період страхового стажу по 30.06.2000 року?
  • Чи маєте Ви документи, які засвідчують особливий статус і дають право на призначення до пенсії підвищень, доплат, надбавок, додаткової пенсії, компенсації, пенсії за особливі заслуги перед Україною?
  • Ви бажаєте отримувати пенсію через банківську установу?

Після цього у вас з’явиться заява-анкета. Перевірте, чи правильно ви все ввели. Внизу анкети вам потрібно прикріпити скан-копії деяких документів: паспорту, ІПН, трудової книжки тощо.

Як подати заяву на призначення пенсії онлайн. Інструкція

Якщо заява правильно заповнена, то натисніть “Надіслати заяву”, підпишіть її електронним підписом або за допомогою мобільного веббанкінгу та надішліть в ПФУ. Після цього очікуйте на відповідь за номером телефону або лист на електронну пошту.

Нагадаємо, на нашому сайті ви також можете знайти інструкції як:


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...