Як оформити “дитячі” виплати онлайн (інструкція)


image
Фото: з відкритих джерел

Кожному новонародженому українцю держава виплачує грошову допомогу. Це одноразова сума та щомісячні виплати протягом 3 років. Вільне радіо розкаже як оформити їх прямо в пологовому будинку або вдома в режимі онлайн та без черг в місцевих органах соцзахисту.

 

 

Допомога від держави при народженні дитини

Коли в пологовому будинку народилася дитина, матір або батько має право оформити на малюка грошову допомогу. Станом на 1 жовтня 2020 року сума допомоги — 41 тисяча 280 гривень. Але гроші видають не одразу всі: спочатку 10 тисяч 320 гривень виплачують одноразово, решту віддають щомісяця по 860 гривень на місяць. На такі ж виплати мають право й батьки, які усиновили дитину.

Ці гроші нараховують матері або батьку дитини, в залежності від того, хто оформлює. Гроші держава надає саме для догляду за дитиною, тобто використовувати гроші в особистих цілях не можна. Це можуть перевірити співробітники соціальної служби.

Як оформити “дитячі” виплати

Кабмін створив електронний сервіс для оформлення заяви на призначення допомоги при народженні дитини. Це можна зробити за кілька кроків. Для цього вам знадобиться смартфон або комп’ютер та 10-15 хвилин вільного часу.

Крок 1. Вхід. Спочатку зайдіть на урядовий портал за посиланням та натисніть на жовту кнопку “Подати заяву”. 

Як оформити “дитячі” виплати онлайн (інструкція)

Тут можна обрати, як ви заповните заяву. Якщо у вас є електронний цифровий підпис, то вам не потрібно буде ходити в соціальні служби. Якщо ж його немає — ви можете заповнити заяву, та прийти до соціальної служби лише підписати документ. 

Як оформити “дитячі” виплати онлайн (інструкція)

Оберемо перший варіант — за допомогою електронного цифрового підпису. Ми обрали ЕЦП від “ПриватБанку”. Обираємо його на комп’ютері, вводимо пароль ключа.

Потім необхідно підтвердити електрону пошту та вказати номер телефону.

Крок 2. Заповнення заяви 

У вас з’являється анкета-заява. Спочатку тут необхідно обрати хто заповнює заяву: мати або батько. Також потрібно вказати, якщо ви одинока (кий) матір або батько. 

Як оформити “дитячі” виплати онлайн (інструкція)

Тепер необхідно заповнити данні про дитину, прізвище ім’я та по-батькові, дату народження, серію і номер свідоцтва про народження, номер актового запису, дату та ким виданий.

Також необхідно вписати данні батьків, ПІБ, серію, номер і дані паспорта, де зареєстровані, і вказати адресу проживання. Якщо ж вона співпадає з пропискою, то можна обрати відповідний пункт.

Як оформити “дитячі” виплати онлайн (інструкція)

Наприкінці заяви ви маєте обрати місцевий орган соціального захисту із запропонованих та обрати як ви будете отримувати гроші. Якщо поштою, то поштові дані, якщо банком — то необхідно обрати банк, номер рахунку, який ви відкрили в цьому банку, МФО та ЕДРПОУ цього банку.

Коли ви заповнили анкету, натисніть жовту кнопку “Продовжити”. У вас з’являється вже заповнений бланк. Перевірте його, чи все правильно ви вказали.

Як оформити “дитячі” виплати онлайн (інструкція)

Якщо ж все добре, натисніть відповідну кнопку, а потім ще раз натисніть жовту кнопку “Подати документи”.

Крок 3. Підпис заяви. Ви вже ось-ось завершите оформлення. Потрібно лише ще раз вставити свій ЕЦП, щоб підписати та відправити заяву. Це все.

Як оформити “дитячі” виплати онлайн (інструкція)

Після цього вам потрібно чекати листа на вашу електрону пошту з інформацією про результат розгляду вашої заяви.

***

Нагадаємо, журналісти Вільного радіо робили інші інструкції, які можуть бути корисними для батьків:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: