Кожному новонародженому українцю держава виплачує грошову допомогу. Це одноразова сума та щомісячні виплати протягом 3 років. Вільне радіо розкаже як оформити їх прямо в пологовому будинку або вдома в режимі онлайн та без черг в місцевих органах соцзахисту.
Коли в пологовому будинку народилася дитина, матір або батько має право оформити на малюка грошову допомогу. Станом на 1 жовтня 2020 року сума допомоги — 41 тисяча 280 гривень. Але гроші видають не одразу всі: спочатку 10 тисяч 320 гривень виплачують одноразово, решту віддають щомісяця по 860 гривень на місяць. На такі ж виплати мають право й батьки, які усиновили дитину.
Ці гроші нараховують матері або батьку дитини, в залежності від того, хто оформлює. Гроші держава надає саме для догляду за дитиною, тобто використовувати гроші в особистих цілях не можна. Це можуть перевірити співробітники соціальної служби.
Кабмін створив електронний сервіс для оформлення заяви на призначення допомоги при народженні дитини. Це можна зробити за кілька кроків. Щоб заповнити заяву на “дитячі” гроші вам знадобиться смартфон або комп’ютер та 10-15 хвилин вільного часу, адже допомога на дитину оформлюється онлайн.
Крок 1. Вхід. Спочатку зайдіть на урядовий портал за посиланням та натисніть на жовту кнопку “Подати заяву”.
Тут можна обрати, як ви заповните заяву. Якщо у вас є електронний цифровий підпис, то вам не потрібно буде ходити в соціальні служби. Якщо ж його немає — ви можете заповнити заяву, та прийти до соціальної служби лише підписати документ.
Оберемо перший варіант — за допомогою електронного цифрового підпису. Ми обрали ЕЦП від “ПриватБанку”. Обираємо його на комп’ютері, вводимо пароль ключа.
Потім необхідно підтвердити електрону пошту та вказати номер телефону.
Крок 2. Заповнення заяви на оформлення “дитячих виплат”
У вас з’являється анкета-заява. Спочатку тут необхідно обрати хто заповнює заяву: мати або батько. Також потрібно вказати, якщо ви одинока (кий) матір або батько.
Тепер необхідно заповнити данні про дитину, прізвище ім’я та по-батькові, дату народження, серію і номер свідоцтва про народження, номер актового запису, дату та ким виданий.
Також вписати данні батьків, ПІБ, серію, номер і дані паспорта, де зареєстровані, і вказати адресу проживання. Якщо ж вона співпадає з пропискою, то можна обрати відповідний пункт.
Наприкінці заяви ви маєте обрати місцевий орган соціального захисту із запропонованих та обрати як ви будете отримувати гроші. Якщо поштою, то поштові дані, якщо банком — то необхідно обрати банк, номер рахунку, який ви відкрили в цьому банку, МФО та ЕДРПОУ цього банку.
Коли ви заповнили анкету, натисніть жовту кнопку “Продовжити”. У вас з’являється вже заповнений бланк. Перевірте його, чи все правильно ви вказали.
Якщо ж все добре, натисніть відповідну кнопку, а потім ще раз “Подати документи”.
Крок 3. Підпис заяви. Ви вже ось-ось зможете оформити допомогу на дитину онлайн. Потрібно лише ще раз вставити свій ЕЦП, щоб підписати та надіслати заяву. Це все.
Після цього вам потрібно чекати листа на вашу електрону пошту з інформацією про результат розгляду вашої заяви.
***
Нагадаємо, журналісти Вільного радіо робили інші інструкції, які можуть бути корисними для батьків:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.