Як отримати довідку про доходи онлайн (Інструкція)


image
Фото: з відкритих джерел

Довідку про доходи видають в податковій службі. Ми покажемо, як офіційно отримати цю довідку безкоштовно та онлайн лише за пару хвилин.

 

Довідку про доходи просять для оформлення іпотеки, кредитів, субсидії. Подекуди вона потрібна ще й для виїзду за кордон, коли ви оформлюєте візу. Цю довідку також мають отримати посадовці, які щороку подають декларації.

В довідці про доходи ДПС показує скільки вам нарахували зарплати, державної допомоги, пенсії, декларовані подарунки тощо. Також показується, скільки із зарплати забрали на податок.

В цьому документі зазвичай показують дані за певний період, тож в неї немає терміну дії.

Як оформити довідку

Запит на отримання довідки необхідно подавати через кабінет платника податків на порталі Державної податкової служби. Щоб перейти в цей кабінет, скористайтесь посиланням.

Вверху праворуч натискаємо “Вхід” та заходимо за допомогою електронного підпису, банківського або мобільного ключа. Ми увійдемо за допомогою “BankID” через “ПриватБанк”.

Як отримати довідку про доходи онлайн (Інструкція)

Заповнюємо дані або скануємо QR-код через мобільний додаток Приват24, кілька секунд, ми увійшли. Підтверджуємо вхід. Потрапляємо в кабінет.

В рубрикаторі зліва натискаємо пункт “ЕК для громадян”. Обираємо пункт “Запит про суми виплачених доходів” та натискаємо нижче кнопку “Створити”.

Як отримати довідку про доходи онлайн (Інструкція)

З’являється анкета, тут в синіх рядках заповнюємо дані. Зазначимо, ці дані передаються виключно державній установі. Тож вони захищені законом “Про персональні дані” та не мають потрапити в треті руки. Тобто робити заявку онлайн так само безпечно, як в оффлайн режимі.

Як отримати довідку про доходи онлайн (Інструкція)

Після того, як ви заповнили анкету, ви можете натиснути зверху кнопку “Перевірити” та подивитися чи всі вікна ви заповнили. Якщо ви впевнені в тому, що все заповнили вірно, натискайте “Зберегти”. Після цього вас перенаправить на всі ваші запити.

Потрібно ще підписати цей запит та після цього відправити. Натискаємо кнопку “Підписати” та обираємо ваш ЕЦП (електронний цифровий підпис). Ми зробили це завдяки ключу, який ми згенерували у веббанкінгу Приват 24. Після того, як ви доклали свій підпис, натисніть кнопку “Відправити”.

Як отримати довідку про доходи онлайн (Інструкція)

Готову довідку ви можете отримати в рубриці “Вхідні/вихідні документи”. Нашому журналісту, який замовив довідку для експерименту, відповідь прийшла через 18 хвилин. Завантажити готову довідку можна в будь-який момент натиснувши в правому верхньому куті натиснувши кнопку XML або нижче стрілочку вниз.

***

Нагадаємо, на нашому сайті ви також можете знайти інструкції як:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: