Через удари російської армії по критичній інфраструктурі, українці вимушені переходити до альтернативних джерел опалення, які працюють на газу, дровах або вугіллі. Та через помилки в користуванні люди гинуть від отруєння чадним газом. Ми підготували поради щодо користування альтернативними приладами опалення, які допоможуть вберегтися.
Цього грудня тисячі українців користуються бензиновими генераторами, саморобними нагрівальними приладами та іншими альтернативними джерелами тепла. Тож зростає і кількість людей в зоні ризику отруєння.
“У приміщеннях, які опалюються автономно природним газом, дровами чи вугіллям, загроза отруїтися чадним газом найвища. Отруєння може настати непомітно. Адже чадний газ безбарвний і без запаху, і саме тому він такий небезпечний”, — каже завідувач Бахмутської філії Донецького обласного лабораторного центру Олександр Манжула.
Чадний газ — це монооксид вуглецю, який не можна побачити або відчути на запах і саме тому він такий смертельно небезпечний. Газ виділяється при роботі:
Завідувач Бахмутської філії Донецького обласного лабораторного центру Олександр Манжула каже, прості правила допоможуть уникнути важких наслідків отруєння газом, таких як смерть:
Навіть якщо ви дотримуєтесь правил, варто слідкувати за появою таких симптомів отруєння чадним газом:
“Сильний дефіцит кисню, тобто гіпоксія, внаслідок отруєння чадним газом може призвести до незворотних пошкоджень мозку або серця”, — попереджає лікар.
Тому, якщо знаходячись у замкненому просторі людина відчула симптоми отруєння газом, слід негайно вимкнути усі опалювальні прилади, відчинити вікна, ретельно провітрити приміщення та викликати аварійну газову службу (104).
Якщо гаряча лінія не працює, за цим посиланням можна знайти альтернативні номери телефонів в усіх громадах Донеччини (краще записати їх собі в телефон заздалегідь).
Близькому, який зазнав отруєння чадним газом в першу чергу слід викликати швидку за номером 103. Також можна звернутись у приймальні місцевих лікарень. Перелік номерів можна подивитись за посиланням.
Допомогти тому, хто отруївся газом, поки медики в дорозі, можна наступними діями:
Нагадаємо, ми готували поради про те, як не сісти у в‘язницю і не померти через не правильне використання буржуйок, генераторів, газових горілок та не сертифікованих обігрівачів у квартирах.
Читайте також: