Підтримати
Як жителю “сірої зони” та ОРДЛО подати документи до вишу без ЗНО (Інструкція)
Фото: з відкритих джерел

З 9 червня стартувала кампанія спрощеної процедури вступу для майбутніх абітурієнтів, які мешкають в прифронтових населених пунктах та на окупованій території. В які заклади можна вступити без ЗНО та жителі яких населених пунктів можуть розраховувати на спрощену процедуру, читайте в матеріалі.

 

Про порядок вступу журналістам Вільного радіо розповіла керівниця освітнього центру “Донбас-Україна” в Горлівському інституті іноземних мов Олена Горлова.

Вона зазначає, що на спрощену процедуру вступу можуть розраховувати ті, хто мешкає на окупованій території й ті, хто живе на підконтрольній українському Уряду території, але неподалік від лінії розмежування.

В які виші можна вступити без ЗНО

Цьогоріч у Міністерстві освіти та науки визначили 99 вищих навчальних закладів, куди можна вступити за спрощеною процедурою. Перелік можна знайти за посиланням.

Щоб подати заяву в обраний вищий навчальний заклад, абітурієнту необхідно особисто приїхати туди. Попередньо можна зв’язатись за номером телефону приймальні обраного вишу.

Які документи необхідні абітурієнту з прифронтових населених пунктів

Простіша процедура вступу для тих, хто живе на підконтрольній території.

“Якщо в них (абітурієнтів – ред.) є український атестат або як зараз називається свідоцтво за 11 клас, тоді вони з цим свідоцтвом подають ксерокопію паспорту, ІНН, свідоцтва, додатку до нього та фотокартки, та приходять з цим до приймальної комісії вищого навчального закладу”, — розповідає Вільному радіо керівниця освітнього центру “Донбас-Україна” в ГІІМ Олена Горлова.

В заяві майбутній студент має вказати спеціальність, яку він обрав, та пізніше скласти іспит у виші за тим профілем, на який він вступає. Якщо ж не вдалося вступити на бюджет, то абітурієнт може розраховувати ще й на безкоштовний вступ також через освітній центр, але вже в коледж або технікум.

Перелік населених пунктів, жителі яких можуть розраховувати на вступ за спрощеною процедурою можна подивитись за посиланням.

Абітурієнт з НПУТ, лінії розмежування? Вступай до закладів вищої освіти за спрощеною процедурою!

Що робити абітурієнтам з окупованої території

Абітурієнт, в якого немає українського атестата та який живе на непідконтрольній території має також прийти до освітнього центру “Донбас-Україна”, заповнити освітню декларацію і написати заяву на вступ. З вишу абітурієнта відправлять до школи, де він має скласти два іспити ДПА: з української мови та історії України.

“Після того, як вони складуть цю атестацію, їм виставлять оцінки, і видають довідку, в яку і впишуть ці оцінки. І на базі цієї довідки вони приходять до приймальної комісії й складають ще 1 вступний іспит профільний. І тоді ми їх приймаємо до вишу”, — зазначає Горлова.

В разі, якщо абітурієнт не вступить на бюджет, він також може розраховувати на вступ у технікум або коледж.

Олена Горлова також зазначила, що абітурієнт може подати свою заявку лише в 1 виш або заклад середньої освіти. Вона також додає, що однією з головних умов є те, що абітурієнт має особисто писати заяву та бути присутнім на всіх іспитах. Тож у зв’язку з карантином та через те, що бойовики можуть не пропускати дітей з ОРДЛО, цього року освітні центри працюватимуть до 23 жовтня. Однак, абітурієнт має подати заявку не пізніше 22 серпня. Після цієї дати він може розраховувати вже на навчання на контракті.

Зазначимо, в коментарі виданню УНН начальниця головного управління вищої освіти Директорату вищої освіти у освіти дорослих МОН України Світлана Кретович зазначила, що в 2020 році Міносвіти виділило понад 2,5 тисячі бюджетних місць для абітурієнтів, які вступають за спрощеною процедурою.

Нагадаємо, з 10 червня прикордонники відкривають КПВВ “Станиця Луганська” та “Мар’їнка”. Вони працюватимуть з 11:00 до 14:00. Всіх абітурієнтів, які їдуть до освітніх центрів або на ЗНО та тих, хто їх супроводжує не будуть відправляти на обов’язкову двотижневу самоізоляцію.

Читайте також:


Завантажити ще...