Переважна більшість селян Іллінівської громади не хочуть евакуюватися, а місцевій владі все важче допомагати тим, хто залишився. Розповідаємо про села, які найбільше страждають від обстрілів та загальну ситуацію в громаді.
В Іллінівській громаді поєдналися історія українського села із радянським спадком та великий природний заповідник. З одного боку, у громаді будинки в стилі посольства Америки, а з іншого — пустуючі покинуті хати. На цих землях бойові дії точаться з 2014 року. І тепер люди звикли, каже очільник громади Володимир Маринич.
За його словами, головна проблема, з якою стикається влада зараз — відсутність бажання людей виїжджати. Попри наявність як організованих автобусів до Дніпра, так і волонтерів, місцеві “тримаються за землю”.
“Люди не хочуть їхати, не хочуть евакуюватися. Хоча у нас немає проблем з виїздом, переселенцями стали лише десь відсотків 30, найбільш активних. Решта тримається за свою землю, попри обстріли сидять до кінця”, — розповідає Володимир Маринич.
Голова громади зазначає, мешканці відмовляються від евакуації навіть попри щоденну загрозу та відсутність частини комунікацій.
Найбільше в громаді постраждали населені пункти Калинове, Стара Миколаївка, Зоря. Зокрема, у Калиновому вже місяць немає світла.
“Газ у нас відключили як і у решти області. Також громада наразі залишилася без води. Через це ми знову ж таки закликали людей виїхати, але ні — усі сидять”, — обурюється очільник Іллінівки.
Кажуть, що нікому не потрібні. А більшість просто не хочуть “сидіти у спортзалах” — тож залишаються у своїх домівках навіть попри обстріли.
Проблеми громади не обмежуються прильотами російської артилерії. Понад 9 тисячам мешканців потрібна їжа та вода, які взяти немає де, окрім гуманітарної допомоги.
“З гуманітаркою у нас великі проблеми. Попри те, що ми неподалік від Краматорська, продуктові набори на громаду ми роздавали лише один раз за 3 місяці. Ситуація трохи ліпша у вузького кола людей — це люди з інвалідністю, багатодітні сім’ї, вони отримували рази 4”, — визнає Володимир.
Враховуючи те, що підприємства з громаді евакуювалися, а більшість людей втратила роботу, невдовзі на громаду може чекати гуманітарна катастрофа. Тож очільник громади закликає благодійні фонди та волонтерські організації допомогти людям, які наразі залишаються в Іллінівських селах.
Читайте також: