Спочатку брату загиблого сказали, що засідання перенесли. Через це обвинувачені могли вийти з СІЗО. Та потім з’ясувалося, що слухання все ж провели.
Про перенесення засідання повідомив брат вбитого Артема Мирошниченка Сергій на своїй сторінці у Facebook.
Термін дії запобіжного заходу для Олександра Баришка та Миколи Барабаша спливав 28 січня. Його мали продовжити або переглянути на засіданні, яке призначили на 20 січня. Але за день до цього брату вбитого волонтера подзвонили з суду і сказали, що суддя захворів.
Через це виник ризик, що обвинувачені можуть вийти з СІЗО. Тоді журналісти Вільного радіо звернулися із запитом до Донецької обласної прокуратури.
Як повідомила у відповіді заступниця керівника обласної прокуратури Вікторія Ткачук, 20 січня засідання все ж провели, і на ньому Баришку і Барабашу продовжили запобіжний захід ще на 60 діб. Тобто ймовірні нападники на Мирошниченка пробудуть у СІЗО щонайменше до 20 березня. По закінченню цього терміну запобіжний захід можуть продовжити чи змінити, або взагалі випустити обвинувачених.
На волонтера з Бахмута Артема Мирошниченка напали неподалік його будинку 29 листопада 2019 року. Чоловіка з тяжкими травмами доправили до лікарні. Наступного дня після нападу поліція затримала двох підлітків, яким на той момент було 16 і 17 років. Згодом Вільне радіо з’ясувало, що це бахмутяни Олександр Баришок і Микола Барабаш.
Через кілька днів в реанімації Артем Мирошинченко помер. Медикам не вдалось його врятувати.
Суд відправив ймовірних нападників у слідчий ізолятор, де вони сидять вже понад 2 роки.
Журналісти Вільного радіо спілкувалися з одним із нападників, Миколою Барабашем. Він розповів, що того вечора він хотів піти додому, але друг підбурював його побити перехожого. Ця версія подій сильно відрізняється від тієї, яку розповів сам Олександр Баришок. Більше про це читайте в нашому матеріалі: Не сходиться. 5 тез підозрюваних у побитті Мирошниченка, які суперечать одна одній.
Наразі справу розглядають у Слов’янському міськрайонному суді, бо у Бахмуті не вистачало суддів. Тож обвинувачені сидять у СІЗО Бахмута, а під час засідань виходять на зв’язок у режимі відеоконференції.
Читайте також: