Мінекономіки оновив національний класифікатор професій. У кадрових документах дозволили вказувати назви професій у жіночому роді, згідно з оновленим українським правописом. А також узаконили назву “медбрат”: до цього середній медперсонал чоловічої статі в офіційних документах називали “медсестра”.
Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України своїм наказом внесло зміни у національний класифікатор професій, дозволивши у кадрових документах вказувати професії у жіночому роді, відповідно до сучасного українського правопису.
«За потребою користувача, при внесенні запису про назву роботи до кадрової документації окремого працівника, професійні назви робіт можуть бути адаптовані для означення жіночої статі особи, яка виконує відповідні роботи», – йдеться в документі.
Для прикладу, відтепер у кадровій документації можна зазначати “інженер” або “інженерка”, “верстатник” або “верстатниця”, “соціолог” або “соціологиня”. Перелік фемінітивів за заняттям або професією є тут.
Медбрат замість медсестри
Також цим наказом Мінекономіки ввело в офіційне користування словосполучення “медичний брат” на ознаку чоловіків-медичних працівників середньої ланки.
Наприклад, в класифікатор вносяться такі чоловічі назви професій, як:
брат медичний, головний медичний брат, брат медичний з дієтичного харчування, брат медичний з косметичних процедур, брат медичний з лікувальної фізкультури, брат медичний з масажу, брат медичний з фізіотерапії, брат медичний з функціональної діагностики, брат медичний зі стоматології, брат медичний милосердя, брат медичний операційний, брат медичний патронажний, брат медичний поліклініки, брат медичний станції швидкої та невідкладної медичної допомоги, брат медичний стаціонару, брат медичний-анестезист, акушер, молодший медичний брат, санітар-прибиральник, санітар-буфетник, молодший медичний брат з догляду за хворими.
Читайте також: