Підтримати
Ювілей України, українці без пенсії та успіхи на Паралімпіаді. Сідай, розкажу (23 — 29 серпня)
Фото: з відкритих джерел

Головні та найцікавіші новини ми зібрали в один матеріал, і за традицією порадимо вам що подивитись та що послухати.

 

Всеукраїнські новини

Нинішні 40-річні без пенсії

Міністр фінансів України Сергій Марченко дав інтерв’ю одному з українських видань, в якому розповів про можливість пенсійної реформи. Він зазначив, що в Україні потрібно переходити на тенденцію накопичень, а не залишатись лише на солідарній пенсії. Що це таке?

Для солідарної пенсії працюючі люди платять від своєї зарплати податок — Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) — який перераховується у Пенсійний фонд. І ці кошти розподіляють на усіх літніх українців. Така система працює зараз.

В рамках системи накопичень працюючі українці платять певний відсоток від своєї зарплати також у Пенсійний фонд. Але гроші надходять не на загальний рахунок, а на спеціальний персональний. Звідти й будуть платити гроші для людини. Тобто кожен отримує таку пенсію, на яку заробив. Таку систему пропонують вводити.

Чому це важливо? Тому що, за словами Міністра фінансів, в Україні стає менше працюючих людей і стає більше пенсіонерів. Тобто платити пенсію не буде з чого. А відповідно 40-річним українцям можна особливо не розраховувати на пенсію в майбутньому.

Тож, міністр пропонує поєднувати солідарну пенсію разом з накопичуваною. У Верховній Раді навіть вже є відповідний законопроєкт.

Україні 30 (Проєкт Вільного радіо)

24 серпня в кожному куточку України відзначали ювілей — 30 День незалежності України. Рівно стільки років тому, у 1991 році Верховна Рада УРСР ухвалила акт проголошення незалежності України.

В Україні відзначають День Державного Прапора

Журналісти Вільного радіо зробили проєкт “30 людей — 30 облич”. Це 30 портретів мешканців Донецької області. Хтось народився в рік проголошення Незалежності, хтось тільки робить свої перші кроки. Когось ви могли бачити на вулиці, а декого вже немає в живих. Дивіться та читайте історії людей в нашому матеріалі за посиланням.

Новини Донецької області

Виборів в окремих громадах Донбасу все ж не буде

ЦВК отримала листи від Донецької та Луганської ОДА з відповідями на питання “Чи безпечно проводити місцеві вибори в тих 18 громадах, де їх не було”. Відповіді ЦВК оприлюднила на своєму сайті.

Тож, обласні адміністрації чітко відповіли “провести вибори в окремих громадах 31 жовтня неможливо”. Все через небезпеку через близькість лінії зіткнення, загострення на фронті тощо.

Нагадаємо, у 18 громадах на підконтрольній частині Донецької та Луганської областей 25 жовтня 2020 року не відбулись місцеві вибори. ЦВК їх не призначила, бо обласні адміністрації були проти через небезпеку. Хоча 2 тури президентських виборів та позачергові парламентські вибори там проводили.

Наразі в тих громадах створюють ВЦА і призначають голів. Детальніше про ситуацію ви можете прочитати тут.

День незалежності на фронті

З 2014 року Україна святкує День незалежності у неспокійний час. На сході України утворилася лінія зіткнення, де українські військові стримують російську агресію. Там досі стріляють, гинуть люди, і не виключенням є свято для українців — День незалежності.

Ювілей України, українці без пенсії та успіхи на Паралімпіаді. Сідай, розкажу (23 — 29 серпня) 1

Ми проаналізували, як проходив цей день на передовій. Щороку бойовики обстрілювали позиції ЗСУ десятки разів. Вони гатили із забороненої зброї, а російські війська у 2014 році взагалі намагались прорвати кордон.

Не обходилось і без жертв. В міністерстві оборони України кажуть, що з 2014 по 2021 рік у День незалежності загинули 23 військовослужбовців. Це люди, які віддали своє життя за незалежність, і більше не зможуть побувати на святковому параді у столиці.

Більше про те, як проходило 24 серпня на передовій з початку війни читайте в матеріалі: Ціна незалежності: що відбувалось 24 серпня на фронті з 2014 по сьогодні.

Донеччина на Паралімпіаді

25 серпня у столиці Японії Токіо почались Паралімпійські ігри, які триватимуть до 5 вересня. Збірну Україну поїхали представляти десятки спортсменів, серед яких 14 — з Донеччини. 

Паралімпійський плавець з Донеччини Андрій Трусов

За перший тиждень змагань спортсмени з регіону показали хороші результати і принесли команді вже 6 медалей, серед яких “золото”.

Першу медаль серед колег з Донеччини — “бронзу” — завоювала бахмутянка Юлія Павленко. Вона виступала у категорії стрибки в довжину.

Потім велогонщик Єгор Дементьєв прийшов на фініш третім і взяв “бронзову” медаль.

З нагородами повернуться ще 3 спортсмени, які представляють Донеччину: Андрій Трусов, Сергій Кліпперт та Віктор Смирнов у змаганнях з плавання здобули “срібні” медалі. Усі троє спортсмени зі Слов’янська.

Крім того, Андрій Трусов заробив ще одну “срібну” медаль, але вже на іншій дистанції.

Ще одну медаль, “золоту”, привезе спортсменка Анна Стеценко. Хоч вона і представляє Дніпропетровщину, але родом з Соледара. Жінка у змаганні з плавання змогла припливти першою.

Проблеми з набором поліції (102)

Поліція Донецької області повідомила, що через технічні збої можуть бути проблеми із дзвінком до екстреної служби 102. Тож, залишили інші номери, за якими можна зателефонувати до поліції.

Перебої зі зв’язком: Якщо 102 не працює, телефонуйте поліції Донеччини за цими номерами (Контакти)

Аналогом обласному 102 є 3 номери колцентру:

  • 066-9-102-102;
  • 068-9-102-102;
  • 073-9-102-102.

Можна також зателефонувати в чергові частини по районах:

  • Центральний відділ поліції: (0629) 54-16-84
  • Краматорський відділ поліції: (06264) 7-02-47
  • Слов’янський відділ поліції: (06262) 3-44-07
  • Покровський відділ поліції: (06239) 52-11-07
  • Волноваський відділ поліції: (06244) 4-11-02
  • Бахмутський відділ поліції: (0627) 44-59-56.

Однак, існує ще й додаток для смартфону MyPol з мобільним диспетчером поліції. Як ним користуватись ми розповідали в цьому матеріалі.

Пільговики з Часів Яру можуть щодня їздити в Бахмут

У Часовоярській міській раді знайшли, як дати пільговикам громади можливість безкоштовно щоденно їздити до Бахмута і назад. 

Через нестачу коштів автобус мав би їздити усього двічі на тиждень.

Коштів в бюджеті так і не знайшли. Та замість поїздки двічі на тиждень буде 2 рейси щодня. Тобто буде ранковий та вечірній автобус туди-назад, на якому пільговики зможуть їздити без оплати.

Пільговики так само мають показати водію посвідчення, в якому вказане право на пільгу.

Перелік категорій людей, які можуть безкоштовно їздити на автобусі читайте в матеріалі.

Ситуація на передовій

Цього тижня окупанти значно загострили ситуацію на фронті. У понеділок російсько-окупаційні найманці вбили українського військового. Ще в одного бойовики поцілили 24 серпня, у День незалежності. В цей же день вони поранили ще 2 військовослужбовців.

У четвер бойовики знову поранили військового на фронті. А у п’ятницю вбили ще одного. 

Найактивніше за тиждень бойовики проявили себе у суботу, 28 серпня. Цей день вони прицільно стріляли по житлових кварталах у мирній Авдіївці. Мінометні та артилерійські снаряди падали прямо на будинки. Обстріляли окупанти ще й Травневе. Усього за 28 серпня, за даними штабу ООС з передової евакуювали 10 військовослужбовців з травмами й пораненнями.

обстріл Авдіївки

На фоні обстрілів “Укрзалізниця” навіть припинила залізничне сполучення з Авдіївкою на кілька днів. Все через загрозу інших обстрілів.

Фіксували обстріли також біля Троїцького, Світлодарська, Красногорівки, Водяного, Луганського, Невельського, Гранітного, Південного, Зайцевого, Новолуганського, Новомихайлівки, Катеринівки, Новоолександрівки, Оріхового, Мар’їнки. Широкиного та Причепилівки.

Ситуація на КПВВ

На лінії зіткнення все також найбільш регулярно пройти можна лише через “Станицю Луганську”. За цей тиждень через цей дорожній коридор змогли пройти 9083 людини на окуповану територію та 9817 — на підконтрольну частину Луганщини. 

А от через КПВВ “Новотроїцьке”, який фактично через обмеження бойовиків можна пройти лише у понеділок та п’ятницю, пройшли за тиждень пройшли трохи більше 1300 людей: 755 людей поїхали в бік окупованої частини Донеччини та 579 — приїхали на підконтрольну територію.

Все також для людей працює правило обов’язкової ізоляції. Тобто люди, які приїжджають на підконтрольну частину України мають пройти 2 тижні ізоляції. Для цього вони встановлюють додаток “Вдома” або їдуть на обсервацію.

Однак дозволяють пройти без обмежень людям, які зробили  одне або дві дози сертифікованої (неросійської) вакцини проти COVID-19. Якщо такі є, то потрібно пред’явити прикордоннику відповідну довідку.

Зазначимо, усі КПВВ на Донбасі працюють з 08:00 до 16:00. Але в більшості напрямках бойовики блокують перетин зі свого боку: на “Щасті”, “Золотому”, “Майорському”, “Мар’їнці” та “Гнутовому”.

Надихає

Хвилювання, розгін, стрибок і кілька метрів польоту до піску. Бахмутянка з вадами зору Юлія Павленко завоювала для України “бронзову” медаль на Паралімпійських іграх в Токіо. У довжину легкоатлетка змогла стрибнути на 4,86 метра. І з цим результатом вона зійшла на п’єдестал третьою.

Ювілей України, українці без пенсії та успіхи на Паралімпіаді. Сідай, розкажу (23 — 29 серпня)

Незряча спортсменка з Бахмута вже вчетверте виступає на Паралімпійських іграх. Але медаль з цього змагання для неї перша.

Що подивитись

Стрічка “Озарк” розповідає про фінансового консультанта Мартіна Бьорда, який працював у фірмі, що відмиває гроші для мексиканського картелю. Одного разу партнер Мартіна обманув картель, і тепер головному герою потрібно відшкодувати всі гроші.

Ювілей України, українці без пенсії та успіхи на Паралімпіаді. Сідай, розкажу (23 — 29 серпня)

Щоб убезпечити свою родину він перевіз її до озера Озарк в штаті Міссурі і почав там організовувати схеми з “відмиву” грошей картелю.

Мартіну доведеться зіткнутись з багатьма проблемами з містянами, місцевими бізнесменами та правоохоронцями. І ситуацію ускладнює те, що на нього тиснуть представники Картелю та спецслужби ФБР.

Що послухати

Можливо дехто вже знає гурт Woodkid. Ви могли почути їхні пісні у різних фільмах та серіалах.

Ювілей України, українці без пенсії та успіхи на Паралімпіаді. Сідай, розкажу (23 — 29 серпня)

Woodkid — це псевдонім музиканта Йоанна Лемуана з Франції. Творець спочатку був графічним дизайнером та навіть працював з командою фільму “Артур та Мініпути”. Але згодом він пішов у музику. Зараз він виступає у жанрах неофолк та бароко-поп. Але іноді в його піснях можна почути електронну музику.

Особисто від себе радимо послухати такі пісні:

  • Iron
  • Run Boy Run
  • I love You
  • Goliath
  • The Golden Age

Завантажити ще...