Як вивезти важкохворого з ОРДЛО (перелік документів, умови та ціни)


image
Фото з відкритих джерел

Журналісти Вільного радіо зібрали матеріал, щоб роз’яснити механізм перетину кордону для важкохворих людей та їх рідних.

 

 

Прес-офіцер Держприкордонслужби Ігор Лизогуб розповів Вільному радіо, як відбувається переміщення важкохворих осіб з непідконтрольної території. Якщо для транспортування хворого, який не може рухатися, потрібен реанімобіль, то така процедура проводиться після узгодження з командуванням Об’єднаних сил, і вже після цього буде здійснюватися таке транспортування. Для цього потрібно подати запит до штабу ООС та прикріпити до нього відскановані документи:

1. Паспорт громадянина України

2.Ідентифікаційний код.

3.Посвідчення людини з інвалідністю.

4.Документ, що засвідчує необхідність транспортування.

Запит опрацьовують згідно зі статтею 20 Закону України “Про звернення громадян”, тобто не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Вже з документами на руках варто займатись організацією транспорту.

Спецтаксі

Журналісти Вільного радіо знайшли одне з таких в мережі. Перевізники, які займаються транспортуванням лежачих хворих, просять за таку послугу чималі гроші. Наприклад, служба медичних перевезень “Медтаксі” за перевезення хворих, які не можуть рухатися, наводять такі ціни:

  • Горлівка – Бахмут (14 000 грн);
  • Донецьк – Харків (30173 грн);
  • Донецьк – Київ (30173 грн).

При цьому, з собою треба мати паспорт громадянина України та довідку з лікарні,  яка засвідчує, що людина дійсно хвора.

Допомога волонтерів на авто

Волонтерська ініціатива “Проліска” з початку війни на Донбасі перемістили більше трьох тисяч осіб, третина з яких лежачі хворі. 

“Ми шукаємо перевізника там всередині (на окупованій території, – ред). Далі домовляємося з ним, щоб він забрав людину за адресою, довіз її до блокпосту. І потім вже ми веземо людину до потрібного їй місця” – розповів Вільному радіо координатор волонтерської ініціативи “Проліска” Євген Каплін.

Одна з найбільших проблем для них – пошук транспорту для таких перевезень. Людину, яка хоч якось може сидіти, відвозять  на легковому автомобілі. У випадку, коли хворий не може рухатися, волонтери вимушені шукати авто, у якому можна прибрати сидіння, щоб покласти хворого.

Профільних грошей на перевезення лежачих людей організація  не має. Волонтери “Проліска” збирають кошти на Facebook.

Самостійне вивезення до КПВВ

Перевезеннями хворих займаються і приватні перевізники з непідконтрольної території. З ними можна спробувати домовитись про нижчу ціну. А вже від пункту пропуску забирати хворого самостійно. Тут можна знову ж просити допомогу у “Проліски”. Транспортування хворих також організовують і волонтери ASAP Rescue. Про це Вільному радіо розповів засновник громадської організації Ілля Лисенко. Для цього необхідно напряму зв’язатися з волонтерами. Наприклад, написати на їх сторінку у Facebook. Хворого зустрічають на пункті пропуску та у супроводі волонтерів доставляють до необхідної точки.

 

Читайте також: 2018 в ОРДЛО: зміна влади, “вибори” та їх наслідки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: