Міни, розмінування
Фото: Вільне радіо

Представники протимінних центрів Хорватії та України підписали меморандум про співпрацю. Він передбачає обмін досвідом, навчання та розробку спільних проєктів з розмінування. 

 

Про це повідомили у головному управлінні протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки.

 

Меморандум про співпрацю уклали представники українського Центру досконалості протимінної діяльності та екологічної безпеки й представники хорватського Центру випробувань, розробки та навчання (HCR-CTRO).

Меморандум зокрема передбачає:

  • обмін досвідом у галузі гуманітарного розмінування;
  • співпрацю у реалізації інноваційних проєктів у сфері технологій та технік виявлення вибухонебезпечних предметів;
  • розробку спільних програм навчання та ініціатив з підвищення кваліфікації спеціалістів з гуманітарного розмінування;
  • посилення адвокації та публічної обізнаності щодо міжнародних стандартів та передових практик у сфері гуманітарного розмінування.

“Вибір партнером Хорватії є не випадковим. Ця балканська країна зазнала значного забруднення вибухонебезпечними предметами в результаті бойових дій у 1990-х роках. Розмінування там триває досі, але вже наступного року має бути завершене. Тож досвід Хорватії є справді неоціненним для України”, — коментують в українському управлінні протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки.

Підписання меморандума про співпрацю між протимінними центрами Хорватії та України
Підписання меморандума про співпрацю між протимінними центрами Хорватії та України. Фото: ГУ протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки
Підписання меморандума про співпрацю між протимінними центрами Хорватії та України
Підписання меморандума про співпрацю між протимінними центрами Хорватії та України. Фото: ГУ протимінної діяльності, цивільного захисту та екологічної безпеки

Нагадаємо, до цього міжнародні партнери виділили Україні понад 700 млн дол. на розмінування. Серед ключових донорів є країни ЄС, США, Японія та інші.

Розміновувати українські території вже почали. Зокрема, цьогоріч планують очистити від мін 12,8 тисячі гектарів сільгоспземлі на Донеччині. Аграріям пропонують компенсації від держави на розмінування. Втім, деякі із них відмовляються від такої пропозиції. Детальніше про це читайте за посиланням вище.


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...