Підтримати
Коли вранці зле: як позбутися похмілля після веселого вечора напередодні
Фото: depositphotos

Ці кілька порад від кандидата медичних наук та очільника однієї зі столичних приватних клінік Юрія Габорця допоможуть позбутися похмільного синдрому після святкового застілля.

 

Що таке похмілля. Причини, симптоми

Похмілля — це стан організму, який настає після надмірного вживання алкоголю.

Алкоголь — це отрута, яка розщеплюється в організмі. Тому коли організм ще не звик до алкоголю, для нього це сильне отруєння, і він намагається це перетравити. А потім алкоголь перетворюється на отруйну речовину, яка й викликає цю токсичну дію”, — пояснює журналістам Вільного радіо Юрій Габорець.

За словами лікаря, токсини від алкоголю впливають на весь організм: нервову систему, шлунково-кишковий тракт тощо.

Похмілля супроводжується нудотою, спрагою, сухістю, ознобом, може бути сильне серцебиття, холод в руках, може боліти голова. І це може тривати добу”, — каже співрозмовник.

Він зазначає: коли в організм здорової людини потрапляє спирт, спрацьовує захисна реакція — блювання. Так тіло намагається позбутися отрути.

Що робити при похміллі

Людині, яка п’є лише від свята до свята, “похмелятися” вранці не варто — може стати ще гірше. Цей спосіб допомагає лише тим, хто часто п’є алкоголь. Краще за все пити багато води — вона допоможе вивести з організму всі токсини.

Треба випити вітамін С або узвар, з’їсти ферментативні препарати, такі як квашені яблука, солоні огірки”, — каже Юрій Габорець.

Лікар також зазначає, що якщо в людини сильно болить голова, то можна випити знеболювальне. Нудоти ж можна позбутися, випивши абсорбуючі ліки, наприклад активоване вугілля. Після цього краще півтори години нічого не пити.

Коли вже треба викликати швидку

Дзвіночком може бути те, що у вас сильно болить голова. Може бути підвищення тиску, і німіє рука, права або ліва, німіє обличчя, або важко вимовляти слова чи не впізнаєте оточуючих. Тоді треба викликати швидку”, —  застерігає головний лікар однієї з київських клінік Юрій Габорець.

Якщо ж відчуваєте гострий жалоподібний біль у шлунку, це може бути ознакою панкреонекрозу (хвороба, при якій підшлункова залоза фактично перетравлює сама себе). Тож в цьому випадку знеболювальне краще не пити, адже воно може лише збити лікаря-хірурга під час встановлення діагнозу.

***

Нагадаємо, ми вже розповідали, як попередити похмілля та як правильно вживати алкоголь, щоб вранці не було зле. Використовуйте цю інструкцію на майбутніх святах.

Читайте також:


Завантажити ще...