“Пекло-2”: військові знищили пункти зберігання пального на окупованій частині Донеччини
Підтримати

Зробити резюме статті: (ChatGPT)

Підтримайте Вільне Радіо

Підтримати

1-й корпус Національної гвардії України “Азов” заявив про ураження об’єктів, які росіяни використовували для зберігання та постачання пального на захопленій частині Донецької області. Операція отримала назва “Пекло-2”.

Про це повідомили у пресслужбі корпусу.

“Місяць тому ми попередили окупанта: “Азов” бачить усе, та будь-які спроби провозу та зберігання військових вантажів будуть жорстоко покарані. Ворог з першого разу не зрозумів, сподіваючись на нові засоби захисту, тож ми ще раз нагадаємо.

Палаючі крапки на карті відповідають складам ПММ (паливно-мастильних матеріалів, — ред.), станціям переливання палива та іншій інфраструктурі. Вони заточені на постачання палива окупаційному угрупованню. Вони залишилися тільки на картах, зараз там — лише випалена земля”, — заявили в підрозділі.

Цистерни з пальним російських військ після удару українських дронів
Уражені об’єкти на мапі. Скриншот із відео корпусу “Азов”
Знищена автоцистерна з пальним на окупованій частині Донецької області
Ураження паливної інфраструктури на окупованій частині Донеччини бійцями “Азову”. Скриншот із відео. опублікованого підрозділом
Дрон Азову атакує російську автоцистерну з пальним на Донеччині
Ураження паливної інфраструктури на окупованій частині Донеччини бійцями “Азову”. Скриншот із відео. опублікованого підрозділом

Загалом протягом операції військовим вдалося знищити 67 цистерн із пальним та загалом 4 221 тону пального. Удари дронами “Азов” завдавав не лише по стаціонарних об’єктах, але і по рухомих цілях. Серед них — автоцистерни з паливом та вантажні потяги.

“На відміну від ворога, 1-й корпус НГУ “Азов” не наносить ураження по цивільних АЗС та не атакує мирне населення. Але військові склади та логістика будуть знищуватися. Ворога очікують ще багато сюрпризів”, — повідомили в “Азові”.

Зазначимо, військові позиціонують згадану операцію як продовження операції “Пекло”, про яку стало відомо у липні 2026 року. Тоді дронами Hornet вдалося вдарити по одному з ключових логістичних вузлів окупантів на тимчасово окупованій частині Донеччини.

Нагадаємо, війська країни-агресорки не полишають спроб прорватися в районах Удачного, Котлиного та просунутися у бік Сергіївки. Одночасно окупанти нарощують застосування FPV-дронів та керованих авіабомб. Бʼють вони також по цивільній інфраструктурі, як на Донеччині, так і Дніпропетровській області.

Додати Вільне Радіо як бажане джерело в Google
Завантажити ще...