Скільки гектарів землі та для яких цілей її видають ми розкажемо в матеріалі.
Згідно з Земельним кодексом України кожний громадянин має право на як мінімум 2 га землі під свої потреби. Це прописано в статті 121 ЗК України. Але розмір землі, який можуть видати людині, відрізняється в залежності від потреб:
Для того, щоб отримати землю, необхідно звернутися до органів місцевого самоврядування.
Перед тим, як написати заяву на отримання земельної ділянки, необхідно знайти вільну ділянку. Для цього ми переходимо на публічну кадастрову карту України та шукаємо вільну ділянку у вашій або тій громаді, де ви хочете отримати землю. Робимо скріншот ділянки обраної землі.
Після цього пишемо заяву, в якій необхідно вказати навіщо вам ця ділянка потрібна (обираємо один з пунктів вище), її орієнтовний розмір та додаємо скріншот з ділянкою, де ви хотіли б отримати землю.
Заяву на отримання земельної ділянки ви маєте написати на міського, сільського або селищного голову, нижче вказати від кого ця заява, а у самій заяві відповідний текст:
“Прошу надати мені у власність земельну ділянку для (тут ми вказуємо призначення землі) орієнтовною площею (а тут приблизна площа ділянки, яку бажаєте), яка розташована за адресою: (вказуємо адресу) та відповідно надати мені дозвіл на розробку проєкту відведення земельної ділянки на території (вказуємо громаду, в якій хочемо отримати землю).
Окремо ставлю до відома, що на території України земельних ділянок з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства безоплатно із земель державної або комунальної власності у приватну власність не отримував(ла).
До заяви додаю:
Таким чином заява у вас має виглядати приблизно так:
Цю заяву вам необхідно подати до місцевого органу самоврядування: до селищної, сільської, міської ради або райдержадміністрації.
Вже з цього моменту і починається процес отримання землі. Адміністрація громади буде готувати проєкт про виділення, який буде подавати на розгляд ради. Під час цього процесу людині доведеться офіційно заплатити за оформлення деякої документації, а вже потім отримати землю і зареєструвати її на себе.
Читайте також: