В цій інструкції ми розкажемо, як написати заяву не лише на щорічну відпустку, а й за власний рахунок, у зв’язку з доглядом за дитиною тощо.

 

Згідно з Законом України “Про відпустки” найманий співробітник має право піти в оплачувану відпустку на 24 календарних дні щороку.  Цей період можна розбивати на кілька разів, але хоча б раз відпочити 14 календарних днів і більше. У деяких категорій працівників відпустка може бути довшою. Наприклад:

  • шахтарям, що працюють на глибині 150 метрів і нижче  та працівникам лісової промисловості та лісового господарства, державних заповідників, національних парків — 28 днів;
  • педагогам — до 56 днів;
  • людям з інвалідністю I і II груп — 30  днів;
  • людям з інвалідністю III групи — 26 днів.

Щоб піти на відпочинок вам необхідно написати заяву на відпустку на ім’я керівника вашого закладу.  

Заява на відпустку: зразок 

По-перше, в “шапці” документа вам необхідно вказати кому ви пишете заяву. Наприклад, “директору ТОВ “Чудовий світ” Веселому Ярославу Дмитровичу”.

Нижче необхідно вказати від кого ця заява: посаду та ПІБ у родовому відмінку. Наприклад, “майстра-контролера Смирненка Олега Івановича”. 

Після цього треба трохи відступити й в центрі з великої літери написати слово “Заява”. Нижче потрібно вказати, що ви просите надати відпустку на певний період та зазначити числа. Наприклад:

“Прошу надати мені щорічну оплачувану відпустку строком 14 днів з 20.05.2023 року по 02.06.2023 року”.

Нижче від тексту заяви вам необхідно зліва написати дату, коли ви склали заяву, наприклад 17.05.2023, а з правого боку листа поставити підпис, написати своє прізвище та ініціали.

Загалом зразок, який ми склали з вами під час цієї інструкції має виглядати приблизно так:

Сезон відпочинку: як написати заяву на відпустку (Інструкція)

Зразок заяви на неоплачувану відпустку, оплачувану відпустку, відпустку для догляду за дитиною, декретну відпустку

Якщо ж вам потрібно піти у неоплачувану відпустку або відпустку за доглядом дитини тощо, то шапка залишається такою ж. Лише у заяві на відпустку необхідно змінити текст. Нижче наводимо приклади за конкретними типами відпусток. 

  • “Прошу надати мені відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 02.05.2023 року по 02.05.2026 року”.
  • “Прошу надати мені відпустку у зв’язкy з вагітністю тa пологами з 12.05.2023 року по 15.09.2023 року тривалістю 126 календарних днів та призначити відповідну допомогу. До заяви додаю: лист непрацездатності (серія/номер), від 03.05.2023 року, виданий (ким виданий)”.
  • “Прошу надати мені щорічну оплачувану відпустку з 15.05.2023 року по 30.05.2023 року з подальшим звільненням (за власним бажанням).
  • “Прошу надати мені відпустку без збереження заробітної плати тривалістю 5 календарних днів з 15.05.20213 року по 20.05.2023 року за сімейними обставинами (хвороба родича)”.

Сезон відпочинку: як написати заяву на відпустку (Інструкція)

Сезон відпочинку: як написати заяву на відпустку (Інструкція)

Сезон відпочинку: як написати заяву на відпустку (Інструкція)

Сезон відпочинку: як написати заяву на відпустку (Інструкція)

Нагадаємо, з 2021 року жінок і чоловіків прирівняли в питанні декрету. Тепер чоловіки також без проблем можуть брати декретну відпустку. Хоча раніше першочергово таку можливість давали лише мамі немовляти.

 


Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.


Спонсор
Завантажити ще...