У п’ятницю, 15 січня, на один день відкрився “гуманітарний коридор” на межі з тимчасово окупованою частиною Донеччини. Пункт пропуску в сусідній Луганській області працює щодня. Минулої доби там пройшли близько 700 людей.
Сьогодні бойовики розблокували свій пост “Оленівка”, що дало змогу на один день налагодити пропуск на КПВВ “Новотроїцьке”. Лінію розмежування тут можна перетнути як пішки, так і на авто. Але черги тут все одно невеликі.
“На 10 годину на КПВВ “Новотроїцьке” 10 чоловік і 2 транспортних засоби прослідували до тимчасово окупованої території, а на контрольовану ніхто ще не прибував”, – розповів Вільному радіо прессекретар Держприкордонслужби у складі ООС Ігор Лизогуб.
Окупанти відкривають свій блокпост лише у понеділок і п’ятницю. Тож наступного разу рух тут відновиться 18 січня.
Українські прикордонники пропускають на пункті “Новотроїцьке” з 08 ранку до 16 вечора. Суміжний блокпост окупантів зачиняється о 15:30 за київським часом (або на годину пізніше – за місцевим).
На підконтрольну частину Донеччини можуть потрапити лише люди з пропискою на цій території – таку вимогу висувають окупанти. В’їхати ж на тимчасово неконтрольовану частину Донеччини можливо після внесення у списки т.з. “Міжвідомчого оперативного штабу”. Перевірити, чи є ви у цих списках, можна за номерами 068 669 0813 та 066 185 9786.
Додамо, від сьогодні на “Новотроїцькому” запрацював пункт швидкої перевірки на коронавірус. Тестування на антиген вірусу займає 15-30 хвилин, робитимуть його безкоштовно. Але люди, які отримали негативний результат тесту, все одно повинні відправитися на самоізоляцію. Як скоро її можна припинити, поки не повідомляється.
Такий самий пункт облаштували й на КПВВ “Щастя”, але там рух постійно заблокований з вини бойовиків.
Контрольний пункт в’їзду-виїзду “Станиця Луганська” працює на пропуск пішоходів з 08:00 до 16:00. Цей пункт відкривається кожного дня. Зранку тут 221 людина пройшла в бік тимчасово окупованої території, а 121 людину пропустили на підконтрольну частину Луганщини.
Зазначимо, попри стабільну роботу цього КПВВ з підконтрольного українському уряду боку, рух тут також обмежують бойовики. Так, лінію розмежування на цій ділянці можна перетинати лише раз на місяць, напрямок слідування при цьому не важливий.
Всім, хто слідує через пункти пропуску, міряють температуру. Це потрібно для того, щоб виявити потенційних хворих з коронавірусом. Також, аби не допустити поширення хвороби, всі мають дотримуватися маскового режиму та дистанції.
На КПВВ “Новотроїцьке” та “Щастя” працюють сервісні зони, де можна отримати базові адмінпослуги. Але через те, що майже всі блокпости бойовиків закриті, послуги доступні лише на “Новотроїцькому”.
Ті, хто слідують на підконтрольну територію, мають на 2 тижні самоізолюватися під контролем мобільного застосунку “Вдома”. Але встановити сервіс можна лише на сучасний смартфон. Якщо такого пристрою або місця для самоізоляції немає, можна відправитись на обсервацію у відведеному для цього державному медзакладі. Там безкоштовно годують і надають ліжко, а також тестують на наявність коронавірусу. Якщо хвороба не підтвердиться, обсервацію можна припинити. Станом на 14 січня у медзакладі на Донеччині перебували 6 людей.
Ці ж правила поширюються й на тих, хто намагався проїхати до ТОТ, але бойовики відмовилися їх пропускати.
З підконтрольного українському уряду боку пункти пропуску “Майорське”, “Гнутове”, “Мар’їнка”, “Щастя” та “Золоте” працюють щодня. Але бойовики тримають суміжні блокпости закритими. Через це пропуск на означених КПВВ досі заблокований.
Читайте також: