Підтримати
Станиця Луганська КПВВ перетин лінії розмежування Донбас
Фото з відкритих джерел

В середу 26 серпня через “Станицю Луганську” вже пройшли сотні людей. Деяким в черзі стає зле й вони непритомніють. Як працюють КПВВ на Донбасі та про що звітують з пунктів в’їзду-виїзду правозахисники, читайте в матеріалі.   

 

26 серпня єдина легальна можливість потрапити з контрольованої урядом території Донбасу на непідконтрольну — це через піший КПВВ “Станиця Луганська”. За кілька ранкових годин тут пройшли понад 1000 людей. Про це Вільному радіо повідомив речник Держприкордонслужби у складі Операції об’єднаних сил Ігор Лизогуб.

“До 10-ї години ранку тут перетнули лінію розмежування в бік підконтрольної Луганщини 454 людини, а у зворотньому напрямку 611 людей”,  — каже речник прикордонників. 

За його даними, напередодні, 25 серпня, тут всього пройшли 3 745 людей, з них 2 692 громадянина  —  на вільну від окупантів українську територію. 

Він додав: на решті контрольних пунктів в’їзду-виїзду пропуск людей не відбувається. 

Так, КПВВ “Мар’їнка” на Донеччині залишається заблокованим бойовиками т.зв. “ДНР” з 10 червня (тоді українські прикордонники відновили тут пропуск в рамках послаблення карантину). В поодиноких випадках громадянам вдається перетнути КПВВ “Мар’їнка”, але про масовий пропуск людей тут не йдеться. 

Через суміжний з КПВВ “Новотроїцьке” блокпост окупаційна адміністрація пропускає людей двічі на тиждень, у п’ятницю та понеділок. Тож наступного разу його ймовірно відкриють для перетину в п’ятницю 28 серпня. Для пропуску на ТОТ бойовики вимагають від людини включення до погоджених ними списків. А у зворотньому напрямку пропускають лише тих, хто прописаний на підконтрольній українському уряду території.   

КПВВ “Майорське” та “Гнутове” залишаються закритими від початку карантину через пандемію COVID-19. Аби перетнути лінію розмежування тут, необхідний наказ командувача Операції об’єднаних сил. 

За даними ДСНС Донеччини, на кожному з 4-х контрольних пунктів в’їзду-виїзду області цілодобово працюють пункти допомоги у наметах, в яких можна перепочити та отримати необхідну допомогу. 25 серпня на КПВВ “Новотроїцьке” така допомога від рятувальників знадобилась 5 людям. 

Про що звітують правозахисники з КПВВ Донбасу 

З КПВВ “Станиця Луганська” монітори благодійного фонду “Право на захист” звітують, що 25 серпня програма «Дій вдома» працювала, але через високе навантаження на мережу інтернет програму було дуже важко встановити. 25 людей не змогли цього зробити самостійно та звернулися по допомогу до благодійників. 

Зі слів фельдшера, який чергує там, при вході до КПВВ з боку непідконтрольної території по медичну допомогу звернулося 86 людей, з них 16 знепритомніли у черзі до КПВВ.

Як повідомляють правозахисники, на КПВВ “Новотроїцьке” цими днями в наметі ДСНС залишаються ночувати до 10-ти людей, які живуть біля території КПВВ. З них троє людей чекають на внесення до списків бойовиків т.зв. “ДНР” з 13 липня, а ще троє додалися 24 серпня. 

Той, хто має гроші, платить 100 грн за добу за більш комфортну ночівлю в найближчих до КПВВ будинках. Деякі люди, хто не має такої суми на день, але хочуть очікувати дозволу на перетин поблизу КПВВ, ночують у вагончиках на залізничному вокзалі Волновахи за 30 грн.

Правозахисники повідомляють, що цими днями тут перетинали лінію розмежування громадяни ЄС з Італії, Греції та Латвії. Причому працівники благодійного фонду допомагали їм встановлювати на смартфон мобільний додаток “Дій вдома”. У громадянки Італії була стара сім-карта та не було акаунту в плей-маркеті, а громадянці Греції допомогли оформити страховий поліс он-лайн.

Читайте також:


Завантажити ще...