Відкриття КПВВ не вдалося. Десятки людей, які стояли цілий день в черзі, так і не поїхали в ОРДЛО (ВІДЕО, ОНОВЛЕНО)


image
Фото: Вільне радіо

10 червня українські прикордонники мали відкрити 2 пункти пропуску. Однак окупанти не пропускали тих, хто їхав на тимчасово окуповану територію. На одному з таких КПВВ за ситуацією спостерігали журналісти Вільного радіо.

На контрольному пункті в’їзду-виїзду “Мар’їнка” люди почали збиратися ще з вечора 9 червня. Станом на 12 годину у пішій черзі було більше сотні людей, а в автомобільній – кілька десятків машин.

Відкриття КПВВ не вдалося. Десятки людей, які стояли цілий день в черзі, так і не поїхали в ОРДЛО (ОНОВЛЕНО)

Відкриття КПВВ не вдалося. Десятки людей, які стояли цілий день в черзі, так і не поїхали в ОРДЛО (ОНОВЛЕНО)

Відкриття КПВВ не вдалося. Десятки людей, які стояли цілий день в черзі, так і не поїхали в ОРДЛО (ОНОВЛЕНО)

КПВВ “Мар’їнка” поки не працює. Бойовики повернули перше авто, яке поїхало на ТОТ (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Перший проїхав через пункт пропуску Віктор, він родом з Донецька. Чоловік був шостим у черзі, хоча приїхав о 8 вечора напередодні. Його пропустили перші 5 людей, бо не захотіли йти першими. Переживали, що доведеться повертатися, а тоді потрібно проходити двотижневу обсервацію.

В інтерв’ю Вільному радіо чоловік розповів — живе він постійно на підконтрольній території, але в Донецьку залишилося майно. Їде його перевірити. Запевняв: до ризику, що не пропустять, готовий. 

Відкриття КПВВ не вдалося. Десятки людей, які стояли цілий день в черзі, так і не поїхали в ОРДЛО (ОНОВЛЕНО)

Але вже менш ніж за годину повернувся злий. Його таки не пропустили.

Про те, що т.з. “ДНР” не пропускає людей, чоловік та прикордонники розповіли іншим людям в черзі. Більшість в черзі — розвернулися та поїхали. Майже одразу після заяви активізувалися таксисти: “Селидове, Мирноград, Покровськ”. Їх перекричали лише ті, хто не повірив прикордонникам. 

“Де нам жити? Дайте нам гроші на їжу. 3 місяці. Куди нам йти? 40 градусів спеки й нікому нічого не потрібно. Кличте незалежних людей. Ми не знаємо кого ви послали на машині. Звідки ми знаємо, що “ДНР” не пускає?”, — заявляють люди.

КПВВ “Мар’їнка” поки не працює. Люди не вірять, що бойовики не пропускають їх в ОРДО

https://youtu.be/nOzQ80x2ljg

Прикордонники пропустили ще кількох людей через КПВВ, щоб вони самі впевнились, що бойовики відмовляються відкривати пункт пропуску. Поїхати на окуповану територію дозволили лише тим, в кого є смартфони, щоб в разі повернення одразу можна було підключити додаток “Дій вдома” для самоізоляції. Тих, в кого кнопковий телефон, не пустили. Так, через КПВВ “Мар’їнка” пропустили 5 жінок, 3 з них з однієї родини. Їх відвезли на автобусі до лінії зіткнення. Звідти ще потрібно йти пішки. До 17:00 жінки не повернулися на підконтрольну територію. 

КПВВ “Мар’їнка” поки не працює. Бойовики повернули перше авто, яке поїхало на ТОТ (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Станом на 15:00 всі люди, які хотіли перетнути лінію розмежування, розійшлися. Адже пункт пропуску, за розпорядження командувача Об’єднаних сил, відкривали на 3 години. 

Як минув день на КПВВ, дивіться у нашому відео.

Відкриття КПВВ Мар’їнка в карантин. 10.06.2020. Хронологія

Зі слів речника Держприкордонслужби України Ігоря Лизогуба, 10 червня через КПВВ “Станиця Луганська” пропустили також 6 людей. Однак бойовики відмовили їм в перетині.

Нагадаємо, 9 червня штаб ООС повідомив, що 10 червня після кількамісячного карантину відкриються 2 їхні контрольні пункти пропуску на лінії розмежування. На Донеччині відновить роботу КПВВ “Мар’їнка”, а на Луганщині – “Станиця Луганська”. Пункти пропуску мають працювати щоденно з 11:00 до 14:00. Пріоритет обіцяють надавати людям, які опинилися у критичній життєвій ситуації, а також вступникам з ОРДЛО. Однак, окупаційна влада т.з. “ЛДНР” заявила, що рішення української влади це провокація і КПВВ зі своєї сторони вони відкривати не будуть.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми "Free Media Programme"
Зміст публікації не обов'язково відображає думку Фонду міжнародної солідарності та є предметом виключної відповідальності авторів


Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: