Відкрити чи почекати. Що в Бахмуті думають про відкриття КПВВ після карантину (відео)


image
Фото: Вільне радіо

10 червня після тримісячного карантину прикордонники частково відкривають перші пункти пропуску через лінію розмежування. Таких КПВВ працюватиме поки 2. Ми запитали у людей в Бахмуті як вони ставляться до потенційного відкриття КПВВ та що на їхню думку станеться в перші дні після дозволу перетину.

 

Журналісти Вільного радіо опитали близько 15 людей. Серед них як бахмутяни так і самі переселенці. Закриття КПВВ на карантин вплинуло на деяких з них. Ось що вони думають про відкриття контрольно-пропускного пункту в’їзду-виїзду. 

Одні розповіли, що це потрібно. 

“Хотілося б, щоб відкрили. На роботі в мене працює жінка, вона з Донецька. Залишилася тут на карантин і не може виїхати досі. Там і родина, і внуки, і діти, а вона тут. І ось тільки сьогодні розмовляли і вона так плаче. Кажуть же, що взагалі пропускати не будуть без якогось щеплення. Ну хто що каже. Але жалко звісно таких людей. Нам то не потрібно, слава богу, а жалко тих, хто залишився тут, а сім’я там”, — розповідає мешканка Бахмута Світлана.

“Це дуже важливо. Адже КПВВ має бути відкрити”, — каже Володимир.

“Тим людям також сюди потрібно їздити. Комусь туди необхідно їхати. Давно пора. Наприклад, моя сестра з моїми племінниками ніяк не можуть приїхати, адже КПВВ закрите”, — додає Олег.

https://youtu.be/PoRMauO5FKE

Однак є й ті, хто проти відкриття КПВВ.

“Я відношусь до цього негативно. Тому що я сама жила в Макіївці, там поховані мої батьки. За 5 років я єдиний раз виїхала через КПВВ, а коли я поверталась звідти через добу, я простояла на контрольно-пропускному пункті 12 годин”, — розповідає Світлана.

“Я дуже стривожений. Як це потрібно відкривати КПВВ, коли у Донецьку там багато хворих. Це ж що, сюди коронавірус привезуть. А навіщо? Я дуже погано ставлюсь до цього”, — каже Віктор.

“Ось зараз відкриють і поїде потік людей, знову поїдуть всі у ПФУ, в банки. Всюди будуть. Тут будуть великі черги”, — вважає Світлана. 

“Захворювання в нашому місті збільшиться. В Донецькій області на нашій території багато випадків. І що ми будемо тоді робити, якщо в нас і діти, і дорослі?”, — розмірковує Віктор.

Нагадаємо,  через спалах коронавірусу в Україні за наказом командувача Операції об’єднаних сил прикордонники перевели всі КПВВ в режим карантину. Тобто через лінію розмежування прикордонники пропускають представників міжнародних місій та людей, які опинились в критичній життєвій ситуації. Командувач ООС приймає рішення про пропуск по кожній ситуації окремо. Однак, нерідко буває, що бойовики відправляють людей назад. 

Після кількамісячного простою прикордонники заявили, що з 10 червня на лінії зіткнення 2 КПВВ працюватиме по 3 години на день. Майже всі, хто перетинає КПВВ будуть проходити обов’язкову 2-тижневу самоізоляцію. Однак, від ізоляції звільнили тих, хто їде на ЗНО.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: