В єдиній Світлодарській лікарні результат тесту на СOVID-19 пацієнти чекають 3 тижні, інфекційне відділення не відбудоване після обстрілів, а медичні працівники не отримують надбавки за роботу з хворими на коронавірусну інфекцію.
Про це Вільному радіо розповів голова гуманітарної місії “Проліска” Євген Каплін. За його даними, станом на 30 жовтня у лікарні було 68 пацієнтів з підтвердженим СOVID-19 та підозрами, а також з пневмоніями. Інфекційне ж відділення було зруйноване у 2015 році під час обстрілу.
“Два відділення переобладнані під прийом людей з симптомами коронавірусної інфекції. Пацієнти всі в тяжкому стані або у стані середньої тяжкості. На жаль, тестування на ковід займає до 3 тижнів. Були люди, які помирали, а потім приходили позитивні результати тесту”, — каже голова “Проліски”.
Лікарі, що працюють з великим навантаженням, не можуть отримати надбавки, додає Каплін. Адже лікарня не має у штаті потрібної кількості анестезіологів та не отримала так званий “ковідний пакет”.
“Штат має бути укомплетований чотирма лікарями-анестезіологами. У лікарні двоє працюють у штаті, ще двоє — це інтерн та воєнний лікар. Тобто фактично вони є, але за трудовою угодою працюють лише двоє. Фізично знайти чотирьох анестезіологів у прифронтовому місті неможливо, багато фахівців виїхали. НСЗУ через це не дає “ковідний пакет”. Лікарі та медсестри отримують стандартні зарплати, наче не працюють з ковідними пацієнтами. Медсестра отримує близько 5 тисяч гривень, лікар — 7-8 тисяч. Навантаження велике, троє медсестр на самоізоляції, троє лише на минулому тижні звільнились”, — пояснює Євген Каплін.
Гуманітарна місія “Проліска” звернулася до НСЗУ та МОЗ щодо критичної ситуації у Світлодарській лікарні планового лікування.
Журналісти Вільного радіо розпитали про ситуацію у голови департаменту охорони здоров’я ДонОДА Володимира Колесника. За його словами, схожі проблеми з надбавками для лікарів дійсно є. До того ж не лише у Світлодарську, а в 3 з 28 лікарень області, які визначені для прийому хворих з СOVID-19.
“НСЗУ не уклав договір з лікарнею Світлодарська через кадрову невідповідність. Була розмова з заступником міністра охорони здоров’я, я вважаю, на цьому тижні це питання буде вирішене. Буде селектор з міністром і головою НСЗУ з цього приводу”, — пообіцяв посадовець.
Відновлювати зруйноване відділення поки не планують.
“По інфекційному відділенню є проєкт, але він потребує коригування і його реалізація може розтягнутися на 2 роки”, — уточнив Колесник.
“Основне те, що лікування усіх хворих, навіть не на СOVID-19, бере на себе Бахмут. Відстань там яка? Менше 30 кілометрів. Ми спілкувалися з головним лікарем. По-перше — передова. Ремонт, заміна вікон, даху — це одне, а капітальний ремонт, його доцільність і вкладання коштів обласного бюджету — тут питання першочергових заходів. Потреби по лікуванню у нас перекриває Бахмут”, — додав голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко.
“Траса на Бахмут зараз закрита на реконструкцію мосту. Об’їзні дороги у дуже поганому стані, треба більше години, щоб доїхати до Бахмута” — не зовсім згодний з таким аргументом Євген Каплін.
Ми намагалися поспілкуватися з головним лікарем лікарні Світлодарська щодо ситуації в місті, однак отримати коментар не вдалося.
За даними щоденної статистики, яку оприлюднює Павло Кириленко, у Світлодарську станом на 4 листопада загалом зафіксували 21 підтверджений випадок коронавірусної хвороби.
Уточнимо, Світлодарська міська лікарня наприкінці грудня 2019 року була реорганізована у комунальне неприбуткове підприємство “Світлодарська багатопрофільна лікарня планового лікування Бахмутської районної ради”.
На 2020 рік на лікарню з районного бюджету виділили 10 281 949 гривень, з яких 6 211 000 за рахунок субвенції з державного бюджету. Про це йдеться у додатку до рішення Бахмутської районної ради від 15.01.2020 № 7/40-729.
Зазначимо, тільки в жовтні через систему “Prozorro” лікарня закупила кисневі концентратори на 227 974 гривні.
Додамо, що на початку липня 2020 року віце-прем’єр міністр Олексій Рєзніков пообіцяв допомогти з відновленням зруйнованого інфекційного корпусу лікарні. Про це він розповів в ефірі програми “Свобода слова” після включення зі Світлодарська.
“Після завершення цієї передачі я вам обіцяю, пан головний лікар, безпосередньо зв’язатися не тільки з керівництвом вашого району, а й з головою ВЦА Донецької області, і ми точно попрацюємо з міністром охорони здоров’я паном Степановим. Я думаю, що ми знайдемо можливість допомогти вам у відновленні зруйнованої частини лікарні” — зазначив посадовець.
Читайте також: