З другої половини квітня уряд призупинив фінансування витрат на ліки та медичні вироби для постраждалих на виробництві та людям з професійними захворюваннями. Обіцяють компенсувати людям ці витрати вже після карантину. Яка буде процедура та що роблять для відновлення виплат — читайте в матеріалі.
Про це Вільному радіо розповіла в.о. начальника Бахмутського міського відділення Фонду соціального страхування в Донецькій області Тетяна Солод.
“У нас є потерпілі на виробництві, які за рішенням МСЕК мають право на ліки та медичні засоби, які їм допомагають. Наприклад, це памперси, пелюшки, калоприймачі, якщо це люди з інвалідністю. На жаль, у зв’язку з ухваленими змінами до бюджету, в період дії карантину призупинене фінансування на ці напрямки”, — каже Тетяна Солод.
Це рішення набрало чинності 18 квітня.
Вона зазначає, що до 1 серпня Бахмутське міське відділення Фонду надавало таке фінансування, оскільки мали залишки. Але такі можливості мали не всі відділення.
Чому призупинили, кого стосується та чи переглянуть рішення?
Який зв’язок скорочення цього фінансування з карантином, фахівчині Фонду невідомо.
“Не знаю, чому законодавець так вирішив. До цього часу такого не було, тільки в цьому році”, — каже Тетяна Солод.
Торкнувся такий перерозподіл бюджету найменш захищених людей.
“Це в першу чергу стосується тих, хто має першу групу інвалідності — часто ці люди мають ушкодження хребта, тому постійно лежать. Тільки людей з першою групою інвалідності внаслідок травм на виробництві в Бахмутській ОТГ п’ять”, — зазначає очільниця Бахмутського міського відділення Фонду соціального страхування.
За даними дирекції Фонду соцстраху в Донецькій області, за перше півріччя ліками та медвиробами були забезпечені 1 680 мешканців регіону на загальну суму майже 4,5 млн грн. А за аналогічний період минулого року безоплатні ліки та медзасоби отримали 2 623 людини на суму 8,3 млн грн.
В обласній дирекції Фонду сподіваються, що рішення про призупинення такої допомоги можуть переглянути та скасувати вже найближчим часом.
“Наша виконавча дирекція (Фонду соціального страхування, — ред.) звернулась до Міністерства соціальної політики. Це питання переглядатимуть та (фінансування, — ред.) відновлять. На 25 серпня призначене засідання Верховної Ради. І це питання будуть підіймати”, — каже головна фахівчиня відділу страхових виплат Донецького обласного Фонду соціального страхування Ольга Сімонова.
Бахмутські та обласні фахівці зазначають: щомісячні виплати постраждалим на виробництві або з проф. захворюваннями, а також фінансування лікування “свіжих” травм Фонд соціального страхування не припиняв.
Що робити?
“Потерпілі можуть поки самостійно придбати ці медзасоби та надати нам чек та документи, а ми впродовж 30 днів після закінчення карантину відшкодуємо”, — каже очільниця Бахмутського міського відділення Фонду соцстраху.
Для відшкодування вартості ліків та товарів потрібне буде наступне:
Оскільки у Фонду укладений договір з мережею аптек “Добрі ліки”, швидше опрацюють заяву на компенсацію товарів, придбаних саме там.
Тетяна Солод додала: зазначений вище перелік документів людям з професійною травмою або захворюванням знайомий.
“Це та ж сама процедура, ті ж самі документи вони надавали й до цього призупинення, коли отримували ліки та засоби на безоплатній основі”, — зазначає в.о. Бахмутського відділення Фонду.
Додаткові запитання можна поставити фахівцям відділень Фонду соціального страхування в різних містах Донеччини, їх контакти тут.
Читайте також: