Для реабілітації маленьких бахмутян з інвалідністю є майже 150 тис грн

Наталя Жукова
2020-02-12 14:18

image
Фото з відкритих джерел

Відтепер діти з будь-якою формою інвалідності зможуть отримувати реабілітаційні послуги за державний кошт, за принципом “гроші ходять за людиною”. І на це для дітей з особливими потребами Бахмутської ОТГ держава виділила 144 тис грн. Раніше держбюджет відшкодовував реабілітацію лише для дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП. 

Про це Вільному радіо розповіла Катерина Коновалова, заступниця начальника відділу Бахмутського Управління праці та соцзахисту населення з питань обслуговування людей з інвалідністю (УПСЗН).

“Батьки звертаються до управління праці із заявою та відповідними документами. В заяві вказують назву реабілітаційної установи, яку можна обрати з переліку, затвердженого фондом соцзахисту інвалідів. Потім ми зв’язуємось з реабілітаційною установою, вони здійснюють зарахування дитини і вона їде на реабілітацію. Управління сплачує вартість наданих послуг відповідно до акту наданих робіт. Тобто батьки не платять”, —  розповіла фахівчиня УПСЗН. 

Вона також повідомила, що у 2019 році 9 маленьких бахмутян оздоровилися таким чином за кошти держбюджету.

“З найпопулярніших закладів реабілітації дітей це міжнародна клініка Козявкіна (Трускавець) та ТОВ “Скадовськ-АКВА”  — дельфінотерапія на Чорноморському узбережжі — вони орієнтовані на опорно-руховий апарат, у них дітки з ДЦП в основному”,  — зазначила Катерина Коновалова.   

Якщо ж батьки або представники дитини підшукали реабілітаційний заклад, якого ще немає в затвердженому переліку, ця реабілітаційна установа зв’язується з УПСЗН та подає на розгляд свої документи. Вартість оздоровлення залежить від важкості захворювання дитини. Наприклад, діти у візках можуть розраховувати на компенсацію в межах 16-25 тис грн (сума залежить від того, що вказано в індивідуальній програмі реабілітації). 

Отже, що зробити, аби державним коштом оздоровити дитину з інвалідністю? 

Один з батьків або її законний представник має звернутися в УПСЗН за місцем проживання з такими документами:

— паспорт громадянина України та/або свідоцтво про народження;

— індивідуальна програма реабілітації (ІПР) з рекомендаціями які саме послуги реабілітації необхідні (фізична, психологічна, соціальна); ІПР оформлюють на лікарській комісії;

— виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма №027/о)

Далі фахівці УПСЗН роз’яснять подальші кроки більш детально.

Читайте також:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією
Новини по темі

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: