Відтепер діти з будь-якою формою інвалідності зможуть отримувати реабілітаційні послуги за державний кошт, за принципом “гроші ходять за людиною”. І на це для дітей з особливими потребами Бахмутської ОТГ держава виділила 144 тис грн. Раніше держбюджет відшкодовував реабілітацію лише для дітей з інвалідністю внаслідок ДЦП.
Про це Вільному радіо розповіла Катерина Коновалова, заступниця начальника відділу Бахмутського Управління праці та соцзахисту населення з питань обслуговування людей з інвалідністю (УПСЗН).
“Батьки звертаються до управління праці із заявою та відповідними документами. В заяві вказують назву реабілітаційної установи, яку можна обрати з переліку, затвердженого фондом соцзахисту інвалідів. Потім ми зв’язуємось з реабілітаційною установою, вони здійснюють зарахування дитини і вона їде на реабілітацію. Управління сплачує вартість наданих послуг відповідно до акту наданих робіт. Тобто батьки не платять”, — розповіла фахівчиня УПСЗН.
Вона також повідомила, що у 2019 році 9 маленьких бахмутян оздоровилися таким чином за кошти держбюджету.
“З найпопулярніших закладів реабілітації дітей це міжнародна клініка Козявкіна (Трускавець) та ТОВ “Скадовськ-АКВА” — дельфінотерапія на Чорноморському узбережжі — вони орієнтовані на опорно-руховий апарат, у них дітки з ДЦП в основному”, — зазначила Катерина Коновалова.
Якщо ж батьки або представники дитини підшукали реабілітаційний заклад, якого ще немає в затвердженому переліку, ця реабілітаційна установа зв’язується з УПСЗН та подає на розгляд свої документи. Вартість оздоровлення залежить від важкості захворювання дитини. Наприклад, діти у візках можуть розраховувати на компенсацію в межах 16-25 тис грн (сума залежить від того, що вказано в індивідуальній програмі реабілітації).
Отже, що зробити, аби державним коштом оздоровити дитину з інвалідністю?
Один з батьків або її законний представник має звернутися в УПСЗН за місцем проживання з такими документами:
— паспорт громадянина України та/або свідоцтво про народження;
— індивідуальна програма реабілітації (ІПР) з рекомендаціями які саме послуги реабілітації необхідні (фізична, психологічна, соціальна); ІПР оформлюють на лікарській комісії;
— виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма №027/о)
Далі фахівці УПСЗН роз’яснять подальші кроки більш детально.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.