image

У Бахмуті з’явився центр для навчання дітей з інвалідністю

|
20 Вересня 2018

Це один з перших інклюзивно-ресурсних центрів на Донеччині. Його відкрили на базі загальноосвітньої школи №2. Там діти зможуть отримати середню освіту. З школярами також працюватимуть різнопрофільні спеціалісти.

В інклюзивному центрі зможуть проводити комплексну оцінку освітніх потреб дитини, надати послуги психолога та допомогти у розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

Так, під одним дахом облаштували кабінет фізичного виховання, де діти можуть грати та оздоровлюватися на м’яких спорудах, а також кабінет суспільно-побутового орієнтування, де дитина може навчатися звичайним побутовим навичкам на іграшкових предметах.

На створення інклюзивно – ресурсного центру витратили майже мільйон гривень. 474 тисячі гривень — з державного бюджету та понад 500 тисяч — із міського. Ці кошти витратили на ремонт та переобладнання приміщень, закупівлю нових приладів для навчання та будівництво пандусів.

Зараз групи в центрі ще не сформовані. Однак набрали персонал. Наразі у педагогічному складі є вихователь лікувальної фізкультури, вчитель-логопед, дефектолог, психолог та вчитель молодших класів.

Інклюзивно-ресурсний центр розрахований для навчання дітей з інвалідністю віком від 2 до 18 років.

Претенденти на навчання вже є. Кілька сімей прийшли на відкриття центру.

Однак не всі батьки задоволені центром. Засмутили кілька моментів: розташування та колектив.

“Відкриття цього центру, я впевнена дуже допоможе дітям, але це не для мене. Я живу в біля санстації, і інклюзивний центр, розташований досить далеко. Якщо заняття там починаються після школи, мені потрібно йти по пітьмі? Але ж головною задачею інклюзиву є доступність? Мені легше найняти логопедів та дефектологів на дім, як я зараз і роблю. Вчительський склад: усі із міського департаменту освіти. У інших областях до вчительського складу не залучаються люди з міністерства освіти. ” — розповідає вільному радіо Альбіна Гребенюк, мама дитини з ДЦП. Жінка активно опікується доступністю міста для доньки. Попри всі застороги змогла оформити дівчинку у звичайну школу. Детальніше про неї можна подивитись у відео.

“Так, їхати до другої школи дуже далеко, а ще й район не дуже сприятливий. І в темний час доби йти додому з дитиною дуже страшно. Якщо інклюзивно-ресурсний центр буде знаходитися десь у центрі, то я з радістю буду приводити дитину туди” — розповіла Олена, мама дитини з аутизмом.

 

Відповідно до вимог чинного законодавства, з 1 вересня цього року в країні має запрацювати мережа інклюзивно-ресурсних центрів для дітей із особливими освітніми потребами. Так, на 12 тисяч дітей дошкільного і шкільного віку має бути створений один інклюзивно-ресурсний центр.

Наразі у Бахмуті є інклюзивні групи у дошкільних закладах, №24 та №25. Крім цього, в загальноосвітній школі №10 є сенсорний кабінет для розвитку різних талантів та для надання психологічної допомоги.

В планах міськради є також ще один інклюзивно-ресурсний центр. За словами мера міста Олексія Реви, його розмістять в приміщенні управління охорони праці та соціальної безпеки у центральній частині міста. Строків його відкриття поки що немає.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: