В Бахмуті на самоізоляції зараз знаходяться 14 людей. Ми розпитали одну з містянок, яка має два тижні залишатися вдома на карантині, про те які умови карантину склалися для неї.
64-річна Лідія Друпп понад тиждень тому повернулася з Донецька. Жінка поїхала туди з чоловіком в лікарню, але він помер. Похорон чоловіка, вже в Бахмуті, вона спостерігала через вікно, оскільки покидати дім не могла. Всі, хто повернувся з-за кордону або з тимчасово окупованої території зобов’язані проходити обсервацію або самоізоляцію.
ПЛР- або експрес-тест на наявність коронавірусу Лідії не робили. Ніякої допомоги з боку соціальних служб або влади вона не отримувала й не розраховувала на неї.
Жінка каже: у неї немає симптомів коронавірусу, а от психологічно дуже важко через втрату чоловіка та пережите. Про те яка ситуація з поширенням коронавірусу в Донецьку, вона не знає.
“Я цією інформацією не цікавилась. У мене не було телебачення та радіо. Я жила чоловіком, його станом та його здоров’ям. Люди, як і у нас, користуючись громадським транспортом — від них вимагалось бути в масках. В лікарні, скрізь — тільки в масці”, — каже Лідія Друпп.
Через самоізоляцію Лідія купила та опановує смартфон. До самоізоляції вона мала кнопковий мобільний. Але перед перетином лінії розмежування купила новий, щоб на КПВВ встановити програму “Дій вдома”.
“Мені просто так би мовити “на кордоні” встановили цю програму. Я просто чула, тому й купила телефон, щоб мені цю програму налагодили, а не щоб я сама це робила. Її треба було десь вивчати, читати, в комп’ютері, а я не в тому стані”, — каже Лідія Іванівна.
Ніхто не змушував жінку цього робити, але самоізоляція підштовхнула швидше оновити гаджет.
“Не тільки заради цієї програми, а просто і час прийшов: всі спілкуються по смартфонах. Щоб всіх дітей та друзів бачити”, — зазначає жінка.
На її думку, під час пандемії важливо виконувати карантинні вимоги.
“Мені це сподобалось, розумієте? Я спокійно сиджу вдома, приходять мені смс-ки — зробіть фото та відправте. Я фото відправила — вони є підтвердженням, що за геолокацією ви дійсно знаходитесь вдома, цей день вам зарахований (до 2-тижневого терміну самоізоляції, — ред.) і вам залишилось стільки-то днів”, — пояснює ізольована жінка.
На запитання чи легко було опанувати смартфон після мобільного старої моделі, вона каже, що повною мірою буде опановувати його після закінчення своєї обсервації. Аби випадково не порушити нічого в роботі цієї програми та не скасувати облік проведених в самоізоляції днів.
“Чи то просто збитись та відновити (роботу телефону — ред) без негативних наслідків, чи порушити роботу в цій програмі — це велика різниця. Перечекаю цей період самоізоляції та вже згодом буду більш детально опановувати цей телефон”, — розповідає жінка.
Лідія Друпп на самоізоляції вже 10 днів. Продукти на весь період їй закупила донька, а ще є овочі з власного городу — жінка мешкає в приватному будинку на околиці міста.
“Вона знала, коли я приїду, та запаслась для мене харчами в холодильнику. Їх мені вистачить на два тижні. І тим більш зараз зелень своя — часник, цибуля, петрушка, кріп, фенхель для мене смачніші, ніж будь-які продукти. Я люблю салати”, — пояснює жінка.
Вона очікує отримати смс-ку про закінчення самоізоляції за кілька днів. Такі роз’яснення про коректне завершення цієї програми вона читала в інтернеті.
Читайте також:
Проєкт фінансується Фондом міжнародної солідарності в рамках програми "Free Media Programme"
Зміст публікації не обов'язково відображає думку Фонду міжнародної солідарності та є предметом виключної відповідальності авторів