“У нас тут ніякого коронавірусу”. Як мешканка окупованої Горлівки бачить пандемію в місті (монолог)

Наталя Жукова
2020-05-27 16:13

image
Фото з відкритих джерел

В ОРДО вже тиждень окупаційна влада звітує по 24-35 нових заражених за добу. Самі бойовики визнають, що хворі є майже у всіх окупованих містах. Ми розпитали мешканку Горлівки Тетяну про те як вона бачить ситуацію з COVID-19 в її місті особисто та що розповідають місцеві ЗМІ.

 

Далі розповідь пенсіонерки Тетяни. Це лише особиста думка жінки та її спостереження. До закриття КПВВ Тетяна регулярно їздила на підконтрольні території та отримувала 2 пенсії — російську та українську. Зараз же залишається заблокована в Горлівці. 

Атмосфера на вулицях та в магазинах міста

У нас тут ніякого коронавірусу… Я в нього взагалі не вірю, чесно скажу. Нещодавно я прочитала книгу французького письменника, “Сирітка”. А там про “іспанку”, іспанський грип. 50 мільйонів (тоді померло,  —  ред.) — косило як косою людей! Ось це, я вважаю, епідемія та інфекція. 

Єдине що — ходимо з масками; от вчора в магазині продавчиня сказала мені вдягнути маску. А я зайшла, мені не хочеться діставати її з сумки, дивлюся, від мене на 100 метрів ні там, ні там нікого немає, кажу їй “Дайте мені цукерок й хліба, та я пішла”. В магазині чого вимагають? Їх штрафують — треба ж бюджет поповнювати. 

Громадський транспорт в нас ходить. Єдине що  —  було для пенсіонерів 5 рублів, то тепер нам зробили 10. В сенсі — пільги скасувати, щоб ми менше каталися. І в масці, будь ласка, їдь в транспорті. Центральний ринок теж працює. На тому тижні я й без маски там ходила  —  на шию почепиш, тому що ж штрафи: штрафують самих продавців. Я заходжу, а вона (продавчиня,  —  ред.)  каже: “Мені все одно, я б її й сама не вдягала. Але штрафи мені не потрібні”. Чоловік ходить в магазини через день-два. Один раз його без маски в магазині не обслужили. Вимагають. На дверях написано: “В магазині масочний режим”. 

Садки та школи

Садки у нас не закривались ані на день. У нас же ж працюють лише лікарі, вчителі — коротше, бюджетники. А діток куди? От садки й працюють. Ніхто з діток не захворів. Моя знайома працює в дитсадку нянечкою. Вони всі в масках — і нянечки, й вихователі, й прибиральниці. Зараз там “випускні”. Каже й на вулиці, й в садку вимагають, аби чистота була. Годують безкоштовно, знайома каже “Годують дітей дуже добре, такого не було навіть при Союзі”. 

А от школи не працюють. Моя онука навчається дистанційно. Вона ходить на англійську мову до репетитора, до вчительки з іншої школи. Та в школі приймає — прямо в школі сидить, в масці, та онука до неї приходить. Кожні 2 тижні ми отримуємо на дівчинку продовольство: по кілограму рису, гречки, макаронів, пшона, цукру, олії пляшку, згущене молоко, соки. Таке вже 2 рази отримували в школі, сумка — не донесеш. В школі дають такі пайки  —  діти ж в школи не ходять. 

 Хворі на COVID-19

Жодного випадку (коронавірусної хвороби,  —  ред.), жодного в Горлівці. Хоч би де, хоч би хто. “Оплот” включаю (наш донецький канал), і передають, що в Донецькій області 8 людей виявлено з коронавірусом. За 30 людей я не читала. Може й було, я не кожного дня цей канал дивлюся. У мене близька родичка в поліклініці працює, а до того вона працювала в СЕС, де фіксують оці всі інфекційні хвороби, і вона туди дзвонить. А знайома працює в “швидкій допомозі”, так вони кажуть: “Та хоч би один виклик по місту на коронавірус”. 

Лікування (від COVID-19  —  ред) у нас до речі безкоштовне, на відміну від вас (офіційно держава оплачує лікування хворих на коронавірус в Україні, але Тетяна бачила сюжети каналу Newsone, де кажуть, що люди платять за ліки самі, — ред.). Але я ж кажу, у нас в Горлівці ще нікого не лікували, ніхто не заражений, може в Донецьку… 

Обстеження на коронавірус

Лабораторія звісно є. Я не знаю як у нас тут в Горлівці. В Донецьку є, звісно. Китай поставляє нам ці (швидкі,  —  ред) тести, з них всі браковані. Це що за тести такі? 30% тестів — помилкові показники. Це як і коли таке було? 

Заражені медпрацівники 

У мене близька родичка в поліклініці в міській центральній працює, каже, що жодна людина в Горлівці не заразилася. Мій чоловік ходив туди нещодавно на прийом та каже їм “А що ви тут без масок ходите, це ж поліклініка?” В поліклініці у медпрацівників маска на шиї висить, вони їх не вдягають. Тому що вони ж в курсі діла, що жодного захворілого. 

Зараз у них маски з марлі, а у когось позалишалися на гумках. Знайома в бухгалтерії там працює, сказала шиють маски. В аптеках в продажу є і маски, й рукавички, і ліки будь-які є. Маски — не проблема, коронавірусу тільки не зустрічаємо. 

Обсервація після в’їзду

Кордони з Росією у нас відкриті. Наша рідна Україна не пускає нікого, а Росія і пускає, і пропускає і туди, і назад. Ось у мене приїхала приятелька з Севастополя та інша знайома з Череповця. Єдине що, вони 2 тижні сидять на карантині. Вона дала підписку, що 2 тижні на карантині, що не має права виходити з квартири. Її за 2 тижні жодного разу не перевірили. Ну ми з нею ввечері й гуляли, і я в неї чай сиділа пила. Так що перетинають. 

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: