Донецька область вже готова до послаблення карантину, — Донецька ОДА


image
Фото: з відкритих джерел

МОЗ звітує, що Донецька область робить ще недостатньо тестувань для послаблення карантину. Однак, Донецька ОДА запевняє, що в міністерстві прорахувалися та потрібні умови вже навіть перевиконали. Тільки їхні цифри не співпадають з тими, які те ж відомство надавало раніше. 

 

Про це під час брифінгу Донецької облдержадміністрації заявили представник Департаменту охорони здоров’я Олександр Педенко та директор  Департаменту цивільного захисту та мобілізаційної роботи Ігор Бойко.

“Наразі третій показник тобто кількість тестувань на 100 тис населення в нас складає 13,4 тестів (з 12 мінімальних). Тобто всі три вимоги виконали”, — заявляє директор  Департаменту цивільного захисту та мобілізаційної роботи Ігор Бойко.

В Департаменті охорони здоров’я ж кажуть, що показник по охопленню тестувань виконали ще кілька днів тому.

“Ми порахували починаючи з 18 по 24 травня скільки тестувань було проведено як в лабораторіях Донецької області, так і в лабораторії міста Києва мешканців Донецької області та у нас вийшли наступні цифри: 1090 досліджень за тиждень було зроблено в Донецькій області, і 692 в м. Києві. Загалом, 1782 особи було протестовано, розділити на 7 днів, отримали 255 осіб і за одиницю взяли 1,9 млн мешканців Донецької області і таким чином отримали показник 13,42”, — пояснює представник Департаменту охорони здоров’я Олександр Педенко.

Він також каже, що розбіжність в даних з Міністерством охорони здоров’я вийшла через те, що останні недорахували кілька сотень тестів.

“Київ підраховуючи цей показник не бере до уваги ті дослідження, які проводять мешканцям Донецької області в м. Києві”, — запевняє Олександр Педенко.

Зазначимо, згідно з інфографікою, яку на своїй сторінці у Facebook очільник Донецької ОДА Павло Кириленко публікує щодня, з 18 по 24 травня включно зробили 1129 ПЛР-тестів. Ця цифра не збігається з тою, яку назвав представник департаменту охорони здоров’я області. 

Нагадаємо, з 22 травня уряд запровадив в більшості регіонів другий етап адаптивного карантину. Він передбачає поступове зняття обмежень в областях, які відповідають певним критеріям. Але за даними МОЗ на той момент в Донецькій області зробили замало тестувань за останні 7 днів, через що неможна робити нові пом’якшення. Щоб перейти на другий етап виходу з карантину, в області має бути проведено не менш ніж 12 лабораторних тестувань на 100 тис населення. Згідно зі статистикою МОЗ, станом на 26 травня, на Донеччині цей показник становить 9,01 з 12 мінімальних. А ще тиждень тому в міністерстві надавали таблицю, де показник був втричі меншим.

Додамо, в області діють лише 2 лабораторії, які можуть обробляти обмежену кількість ПЛР-тестів за добу. Тому деякі тести відправляють в лабораторію в Києві.

Читайте також:

Всі матеріали за темою читайте тут

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Читайте нас в Telegram DONрегіон
Підписуйтесь на наш Instagram Вільне радіо

Якщо Ви дочитали цей матеріал до кінця, сподіваємось, він був корисним для Вас

Ми дуже цінуємо те, що Ви з нами!

Запрошуємо Вас стати патроном Вільного радіо та підтримати нашу редакцію.

Якісна незалежна журналістика потребує багато зусиль та ресурсів, і саме Ви можете допомогти нам робити це чесно і кожного дня!

Щомісячна підтримка
Допомогти одноразово
Поділитись публікацією

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів


Спонсор

Останні новини

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: