Від початку повномасштабної війни у Дружківці відремонтували 21 укриття. Із них 19 найпростіших (що у підвалах багатоповерхівок) та дві захисні споруди цивільного захисту, які розташовані окремо. В одному з таких сховищ, на ремонт котрого витратили близько 380 тисяч гривень, побували журналісти Вільного радіо.
Це сховище — окремо розташована захисна споруда цивільного захисту. Таких у Дружківці відремонтували дві.
З вулиці споруда нагадує невеличку будку. Але спустившись сходами, бачимо доволі просторе приміщення.
У будній день по обіді тут порожньо. Повітряної тривоги у момент зйомки не було. Однак, каже начальник Дружківського відділу з питань цивільного захисту та мобілізаційної роботи Максим Москаленко, іноді навіть у моменти обстрілів укриття пустують.
“Укриття розраховані на те, щоб люди сюди ходили під час повітряної тривоги, хоча доступ вільний цілодобово. Місцеві взагалі майже не ходять в укриття. Слава Богу, немає настільки критичних ситуацій. Сюди після ремонту ще ніхто не приходив”, — коментує Максим Москаленко.
Роботи у цьому сховищі обійшлися місцевому бюджету у 379 604 грн. Грошима громади профінансували, зокрема, сам капремонт та сантехніку.
Все інше, що є у приміщеннях, — допомога від благодійників.
Окрім цього, у сховищах є аптечки, свічки, ліхтарики, туалетний папір та інші речі, які можуть знадобитися людям. Це допомога від благодійників, яку бережуть на випадок критичної ситуації.
“Продукти на перший час є у металевій шафі. Там консерви є, ще щось. На перший час вистачить, а потім ми зможемо підвезти ще”, — каже начальник Дружківського відділу з питань цивільного захисту та мобілізаційної роботи Максим Москаленко.
У місті є ще одне подібне укриття, яке відремонтували бюджетним коштом. Та більшість сховищ громади — найпростіші.
“Це підвальні приміщення багатоквартирних будинків. У 19 з них вже зробили ремонт, ще в одному тривають роботи. Ми ремонти поробили, а люди самі собі облаштовують, заносять продукти”, — доповнює Максим Москаленко.
Нагадаємо, журналісти Вільного радіо з’ясували, скільки грошей на ремонти укриттів витратили на Донеччині та хто заробляє на роботах.
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.