Благодійники проєкту “Олені Святого Миколая” до новорічних свят готують подарунки для дітей прифронтових населених пунктів Донецької та Луганської областей. Та вже вп’яте по всьому світу шукають тих, хто готовий виконати дитячі мрії. Приєднатися можуть всі охочі.
Велика м’яка іграшка, лялька з будиночком, конструктор та навіть “цуценячий патруль”. Це бажання з дитячих листів, які вже отримали волонтери. Наразі їх вже 300, за кілька тижнів стане до півтори тисячі, підраховує координаторка проєкту “Олені Святого Миколая” Євгенія Левінштейн. Вона харків’янка, але на Донбасі часта гостя. Згадує, доводилось возити і незвичайні подарунки — навіть папуг та кошенят. Але головне, щоб це справді було бажання дитини, а не батьків.
“Це ж видно просто одразу з листа. Ну яка дитина собі у подарунок попросить зимове взуття? Все має бути чесно. Діти в нас приблизно будуть від 3 до 12 років. Хто не вміє писати — хоч долоньку прикладає та розмальовує, щоб у листі було це “тепло”, — пояснює волонтерка.
Правила “оленів” незмінні вже 5 років: вони збирають та оприлюднюють у спеціальній таблиці бажання хлопчиків та дівчаток. Там є дані про вік дитини, з якого вона селища та її лист. А ще — рядок, куди згодом впишуть “чарівника”. Бо кожен охочий може обрати конкретну дитину та купити для неї подарунок. А волонтери його доставлять.
“Ми вже не перший рік працюємо в Кримському, Трьохізбенці, Новотошківському. На Донеччині це обов’язково населені пункти під Авдіївкою та біля Майорська. Це мають бути місця біля лінії розмежування та такі, де мало культурних подій. Хочеться урізноманітнити життя цих дітей, відволікти, занурити у цю казку. На жаль, багато хто з них просто не пам’ятає життя без війни”, — каже Євгенія.
Зазвичай разом з подарунками “олені” привозять виставу з хороводами, мильними бульбашками та навіть фаєр-шоу. Сподіваються, що і цьогоріч це вдасться зробити із дотриманням карантинних вимог.
“Ми пристосуємося до будь-яких умов. Якщо не можна буде зібратися у приміщенні — влаштуємо свято на вулиці. Такі випадки вже були. Якщо дозволять збиратися по 10 чоловік — проведемо в кілька заходів. Якщо вже зовсім нічого не дозволять, відправимо подарунки поштою, а виставу зробимо онлайн”, — додає волонтерка.
За роки проєкту “олені” отримували подарунки з усіх куточків України, а також з Канади, Німеччини, США та багатьох інших країн. Найгарячішим для волонтерів виявився 2018 рік, коли отримали замовлення та знайшли подарунки для 3,5 тисяч дітей. Більше дізнатися про ініціативу та про те, як стати “чарівником”, можна на сторінці проєкту в Facebook.
Читайте також:
Цей матеріал опубліковано за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Його зміст не обов’язково відображає офіційну позицію EED. Інформація чи погляди, висловлені у цьому матеріалі, є виключною відповідальністю його авторів.